Blažek topí své ambice v řeckém klubu | e15.cz

Blažek topí své ambice v řeckém klubu

Ivan Rosenberg

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Řecký klub nezaplatil za Jana Blažka z libereckého Slovanu, a tak ho chce zpět.

Naděje současného českého fotbalu dvaadvacetiletý útočník Slovanu Liberec Jan Blažek stojí na rozcestí. Navzdory výzvám Slovanu zůstává v řeckém klubu AE Larissa, kam ho uvolnili na hostování. Protože Larissa nezaplatila do konce ledna za prodloužení hostování o další půlrok, měl by se hráč podle vedení klubu vrátit.
Před jarním ligovým startem v kádru Slovanu chyběl, naopak od začátku roku odehrál šest zápasů řecké ligy, podle mínění vedení FC Slovan „načerno“. „Nezaplatili v termínu. Napsali jsme proto Blažkovi i Larisse, že se má zapojit do přípravy s námi. Honza ani Larissa na toto nezareagovali. Navíc ho postavili do zápasů. Tak trochu protiprávně. A do novin píšou, že má podepsanou smlouvu. Ve chvíli, kdy by měl podepsané smlouvy dvě, nebude hrát. Teď to řeší příslušná komise mezinárodní fotbalové federace FIFA. A věřím, že to bude rychlé,“ podotkl ke kauze předseda představenstva Slovanu Zbyněk Štiller.
Podle stručného vyjádření samotného hráče je ale vše vyřešené, a on zůstává do konce sezony legálně v Larisse.
V České republice měl Blažek dobré jméno, dokonce nakoukl i do reprezentačního týmu, ale teď se utápí v průměrném klubu řecké ligy.

Zbyl veterán a mladíci

Liberec ho uvolnil na hostování v době, kdy byl ve Slovanu přetlak útočníků a chtěl, aby Blažek nevypadl z herní praxe. Teď je ale situace jiná. Po přestupu Keriče do Sparty by se hráč Blažkova formátu týmu hodil.
Zvlášť, když na hostování jsou i další liberečtí útočníci Smetana a Diviš. Oba budou hrát do léta slovenskou ligu v Senici a Smetana se už pod Ještěd nevrátí. Od příští sezony podepsal smlouvu s belgickým klubem St. Truiden.
Trenéru Liberce Petru Radovi tak zbyl do útoku jen veterán Nezmar a potom mladíci Vojta, Hadaščok, případně Sivrič. Ze zálohy mohou přijít i Štajner nebo Martan.
„Pokud se vrátí, začlení se do klubu. Jestli hráč chce zůstat v Řecku, bude to těžké. To si musí sportovec srovnat sám,“ řekl Petr Rada.
Do Liberce přišel Jan Blažek z východních Čech v žákovském věku. Když mu bylo sedmnáct, podepsal profesionální smlouvu v FC Slovan. Do 1. ligy naskočil na podzim v roce 2005. Talentovaný útočník, rychlostně i technicky vybavený, dobrý v zakončení, se postupně vypracoval v libereckou oporu. Byl u zisku mistrovského titulu v roce 2006.
Vedle fotbalového umění „proslul“ ale také bohémským životním stylem. Blažkovo motto, že nejraději má děvky, chlas a prc..í, se stalo tahákem pro bulvární média, která mu pak byla stále v patách a informovala i o jeho zálibě v ruletě.
„Já Blážovi přeju, ať si v Řecku vydělá tolik peněz, aby byl do konce života zabezpečený. Protože jinak to nebude mít lehké,“ uvedl Štiller. Jestli dá fotbalista přednost pohodlnému angažmá v Řecku, nebo se pokusí dovést svůj talent výš, ukážou příští měsíce.

Autor: Ivan Rosenberg

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video