BMW postaví montovnu v Brazílii, investuje půl miliardy dolarů | E15.cz

BMW postaví montovnu v Brazílii, investuje půl miliardy dolarů

Test vodotěsnosti nového vozu v továrně BMW v ruské kaliningradské oblasti
Test vodotěsnosti nového vozu v továrně BMW v ruské kaliningradské oblasti
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Německá automobilka BMW vybuduje v jižní Brazílii montážní závod a bude do něj investovat kolem 500 milionů dolarů (9,5 miliardy korun). O víkendu to řekl guvernér brazilského státu Santa Catarina Raimundo Colombo.

Colombo na vládní webové stránce informoval, že se v pondělí sejde s prezidentkou Dilmou Rousseffovou, aby s ní plán investice projednal. Podle něj bude firma v závodě montovat středně velké sedany a první vozy by měly z montážních linek sjíždět za zhruba dva roky.

Finanční ředitel BMW Friedrich Eichiner agentuře Reuters tento týden sdělil, že firma se rozhodla postavit v Brazílii novou montážní továrnu, aby uspokojila rostoucí poptávku v Latinské Americe, podrobnosti ale neuvedl. Tiskový odbor BMW uvedl, že vedoucí zástupce firmy se příští týden setká s prezidentkou Rousseffovou.

Prodej BMW v Brazílii v posledních letech rychle rostl, stále je však relativně nízký a letos navíc začal klesat. V prvních devíti měsících tohoto roku se brazilský odbyt BMW meziročně propadl o téměř 30 procent na 8768 vozů.

Brazílie je největší ekonomikou v Latinské Americe a čtvrtým největším automobilovým trhem na světě. Brazilská vláda poskytuje místním automobilovým výrobcům výrazné daňové pobídky.

BMW je největším výrobcem luxusních automobilů na světě. V loňském roce zvýšila celosvětový prodej o 14 procent na rekordních 1,67 milionu vozů a letos počítá s dalším nárůstem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.