Bratři Mecovi. Jeden brání, druhý útočí | e15.cz

Bratři Mecovi. Jeden brání, druhý útočí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bratři Ondřej a Roman Mecovi spolu hrají házenou od desíti let. Nyní hájí barvy extraligového Frýdku-Místku.

Třiadvacetiletý Ondřej Meca i jeho o rok mladší bratr Roman začali s házenou v Polance. V dorostu přestoupili do Vítkovic a chvíli oblékali i dres extraligové Kopřivnice. Pak se jejich cesty na chvíli rozdělily. Ondřej Meca je ve Frýdku-Místku už čtyři roky. Mladší bratr Roman do týmu SKP přišel o dva roky později.
„Téměř pořád jsme hráli spolu. Dobře už se známe a víme, co od sebe můžeme na hřišti navzájem očekávat. Když brácha naznačí nějaký pohyb, vím, co udělá,“ říká Ondřej Meca. Sehranost z mládí pomáhala bratrské dvojici především, když přišla do nového působiště.
„Ostatní vždycky hned poznali, že spolu hrajeme už dlouho. Ve Frýdku už jsme si zvykli i na jiné spoluhráče, ale když hrajeme vedle sebe, perfektně si rozumíme,“ uvádí Roman Meca.

Ondřej vyniká v útoku, Roman v obraně

Jsou si velmi podobní. Na pohled i herně. Přesto každý z nich vyniká na hřišti v něčem jiném. „Lépe se cítím v obraně. V útoku si nejsem tak jistý jako Ondra,“ přiznává mladší z bratrů, který hrává na levé nebo pravé spojce.
Ondřej je menší, takže jeho přednosti jsou hlavně ve hře dopředu. Z pozice střední spojky řídí hru házenkářů Frýdku-Místku.
„Nestřílím moc z dálky, ale spíše se snažím probojovat středem nebo připravovat šance spoluhráčům,“ přibližuje starší bratr.
Házenou se v Česku moc uživit nedá. Mecovi to dobře vědí. Proto oba dva studují na Vysoké škole báňské v Ostravě.
„Nikdy jsme to nebrali tak, že by nás házená jednou měla živit. Proto je naší prioritou dodělat školu,“ uvádí Ondřej, který studuje pátým rokem programování na fakultě elektrotechniky a informatiky. Bratr Roman studuje automatizaci.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video