Budou se školní sešity třást před tenoučkým tabletem od Sony? | E15.cz

Budou se školní sešity třást před tenoučkým tabletem od Sony?

Budou se školní sešity třást před tenoučkým tabletem od Sony?
Ultratenký tablet od Sony
• 
ZDROJ: Repro z Živě.cz

Michal Maliarov

Sony připravuje prototyp velmi zajímavého zařízení, které v sobě skloubí vlastnosti elektronických čteček knih s rozměry školních skript. Novinka bude se svým 13palcovým displejem na bázi elektronického inkoustu a rozlišením 1600 × 1200 bodů podstatně větší než současné čtečky knih a naprostá většina tabletů. Na rozdíl od konkurenčních e-readerů však není zaměřena na čtenáře beletrie, nýbrž studenty.

Zařízení svou velikosti a designem paroduje klasický list papíru A4, s tloušťkou 6,8 mm a hmotností 385 gramů se navíc vejde do většiny tašek. Kromě dotykového displejem, který budete moci ovládat prsty však Sony dodá také stylus. Ten poslouží pro psaní poznámek či úpravu dokumentů (prozatím je podporován pouze formát PDF).

Vše půjde uložit na interní paměť o velikosti 4 GB a pokud náhodou student zmešká přednášku, může si prostřednictvím Wi-Fi synchronizovat veškeré materiály. V současné době se jedná pouze o prototyp, který bude ke konci letošního roku testován na třech vybraných japonských univerzitách. Pokud se však studentům zalíbí, mohl by zavítat i na trh.

Zdroj: Živě.cz

Autor: Michal Maliarov
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!