Cábelíci se dřinou v přípravě baví

Králův Dvůr ladí formu před druhou polovinou sezony. Důraz klade na nácvik útoku.

Dřina a zase jenom dřina. Tak většinou vypadá u fotbalistů zimní příprava. K tréninkům před zahájením jarních ligových zápasů přistoupili i v Králově Dvoře. Sportovci, kteří se v sezoně honí za míčem, se v lednu a částečně i v únoru prohánějí především v běžeckých botách a potí se na strojích v posilovně. „Letos se připravujeme, co se fyzické kondice týká, dost nadstandardně,“ řekl trenér FK Králův Dvůr Miloslav Kučera. Možná i proto se Cábelíkům příliš nepodařil přátelský zápas s Českým Lvem – Union Beroun, který mužstvo z třetí nejvyšší domácí soutěže prohrálo s týmem z krajského přeboru 1:2.

„Zápas neměl z naší strany s fotbalem moc společného. V týmu však nyní panuje dobrá atmosféra, takže jsem věřil, že se na jeden zápas nemusíme ohlížet. Slíbil jsem klukům, že pokud uspějí v nedělním utkání s Vlašimí, na zápas s Berounem zapomeneme,“ vyprávěl Kučera, který zároveň vyzdvihl i výkon Berouna.

Cábelíci si reputaci skutečně napravili a druholigovou Vlašim zdolali 1:0. „Vlašim sice nastoupila v kombinované sestavě, i tak mě výkon mých svěřenců potěšil,“ radoval se z výhry trenér Kučera. Králodvorští se přes únavu z fyzické přípravy nebáli hrát aktivně a soupeře podle slov trenéra do vážné situace před vlastní brankou pustili jen jednou. „Navíc jsme neustále hrozili z protiútoků, které jsme jen nedokázali zakončit dalším gólem,“ dodal Miloslav Kučera.

Posílí hru dopředu

Právě na proměňování šancí se chce trenér v přípravě zaměřit. „Útok je jediná část, na které chceme ještě zapracovat. Tým by měl posílit ještě útočník z Brazílie,“ tvrdil Kučera.

Cábelíci disponují zkušeným kádrem, proto se realizační tým snažil mužstvo doplnit. „Mezi dalšími přišli do Králova Dvora Michal Procházka ze Slavie, Tomáš Pavlík z Bohemians, z hostování se vrací Krupička. Budeme mít nyní v týmu zdravou konkurenci,“ liboval si trenér Kučera. Podle něj je nyní mezi hráči výborná atmosféra, která všechny motivuje. Fyzická příprava potrvá Cábelíkům ještě tři týdny, ve kterých ale odehrají i několik přípravných zápasů a turnaj na Vyšehradě. První zápas Králodvorské čeká v sobotu 22. ledna proti Vltavínu.