Čínské dívky před objektivem. Podívejte se, jak se společnost v Číně mění | E15.cz

Čínské dívky před objektivem. Podívejte se, jak se společnost v Číně mění

Daniel Baret - Reflex.cz

V souvislosti s Čínou se většinou hovoří o ekonomice, politice a oceánu výrobků, které vyváží do celého světa. Jenže v nejlidnatější zemi světa se v posledních 20 letech změnila k nepoznání i společnost. Poslední generace je moderní, daleko více touží po svobodě a má často stejné zájmy jako lidi na Západě. Toho využívá ve své práci i čínská fotografka Luo Jang (32).

Zaměřila se na dívky a mladé ženy, které fotografuje od roku 2007. A najednou máme před sebou úplně jiný obrázek, než který vidíme v televizi či na agenturních snímcích.

Kdysi byly čínské ženy hodně uzavřené, s cizinci moc nekomunikovaly (anglicky či jiným jazykem před 30 lety skoro nikdo nemluvil). Móda jim nic neříkala, protože nebylo co koupit. O lesbické lásce si mohly jenom nechat zdát, protože ještě v nedávné minulosti byli homosexuálové pronásledováni. I vztahy s chlapci byly na veřejnosti odtažité a velmi formální. Vše se ale změnilo.

Luo Jang už měla několik výstav v Číně i v Evropě a nejslavnější čínský umělec současnosti, Aj Wej-wej ji označil za největší talent mezi fotografy říše středu.

Podívejte se na fotografie čínských dívek, které chtějí v podstatě to samé, jako dívky u nás.

Fotoreportáž připravil server Reflex.cz

Autor: Daniel Baret - Reflex.cz
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!