Čínský výrobce smartphonů Xiaomi testuje evropský e-shop | E15.cz

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi testuje evropský e-shop

Xiaomi, ilustrační foto
Xiaomi, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší čínský výrobce chytrých mobilních telefonů Xiaomi začal testovat on-line prodej v Evropě. Přes svůj internetový obchod nabízí některé menší doplňky, například sluchátka nebo externí baterie. Zatím je nabízí jen v Německu, Británii a Francii, uvedla agentura Reuters.

Společnost Xiaomi nicméně uvedla, že v Evropě ani ve Spojených státech na své nové doméně zatím neplánuje prodej většího zboží, například chytrých telefonů a počítačových tabletů. „Je potřeba více času k lokalizaci smartphonů na hardwarové úrovni a k uskuteční certifikačního procesu,“ sdělil agentuře Reuters mluvčí podniku.

Xiaomi vznikla před pěti lety a přezdívá se jí čínský Apple. Její generální ředitel Lei Ťün si dokonce na některé události obléká černý rolák a modré džíny, podobně jako to dělal legendární šéf Applu Steve Jobs, když představoval nové produkty své firmy. Xiaomi patří mezi pět největších výrobců chytrých telefonů na světě a v Číně amerického konkurenta Apple často překonává v prodeji.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.