Cisco propustí šest tisíc lidí. Musíme se změnit, abychom mohli růst, tvrdí | E15.cz

Cisco propustí šest tisíc lidí. Musíme se změnit, abychom mohli růst, tvrdí

John Chambers, šéf Cisco Systems
John Chambers, šéf Cisco Systems
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Oracle PR via Flickr

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká technologická společnost Cisco Systems propustí asi šest tisíc zaměstnanců, což je zhruba osm procent její pracovní síly. Výrobce síťových zařízení a systémového softwaru uvedl, že v rámci přechodu na nový cyklus produktů musí projít restrukturalizací, aby si zachoval růst.

Nynější oznámení znamená už třetí rušení pracovních míst ve firmě za poslední tři roky. Cisco Systems byla kdysi takřka synonymem internetového boomu, nyní se ale musí hodně snažit, aby si zajistila další růst.

Náklady spojené s propouštěním vyčíslil finanční ředitel firmy Frank Calderoni na 700 milionů dolarů (14,6 miliardy korun). Tuto sumu by společnost měla vynaložit během finančního roku do července 2015. V tomto čtvrtletí firma počítá s výdaji 250-350 milionů dolarů.

Zisk firmy v posledním čtvrtletí do 26. července zůstal v meziročním srovnání beze změny, tržby o jedno procento klesly. Akcie Cisco Systems po zprávě klesly o zhruba jedno procento, od začátku roku ale získávají kolem 12 procent.

Akcie Cisco za poslední rok

Akcie Cisco za poslední rok Autor: Yahoo Finance
Yahoo Finance

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.