Daimler chce zdvojnásobit prodej Mercedesů | E15.cz

Daimler chce zdvojnásobit prodej Mercedesů

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz
• 
ZDROJ: mercedes-benz

ČTK

Německý automobilový koncern Daimler hodlá do roku 2020 více než zdvojnásobit prodej luxusních vozů Mercedes na 2,7 milionu aut ročně. Informoval o tom podle agentury Reuters německý časopis Manager Magazin.

Generální ředitel Daimleru Dieter Zetsche již v září uvedl, že hodlá do roku 2020 předstihnout v prodeji domácí konkurenty BMW a Audi, a stát se tak jedničkou na světovém trhu s luxusními automobily.

Daimler kvůli tomuto cíli podle časopisu Manager Magazin plánuje výstavbu nových továren v Severní Americe a Číně.
Koncern začátkem měsíce oznámil, že loni zvýšil prodej luxusních automobilů Mercedes o osm procent na rekordních 1,261 milionu vozů. Dodal, že počítá se silným prodejem rovněž v letošním roce.

Celkový prodej divize osobních automobilů Mercedes-Benz Cars, která zahrnuje také značky smart a Maybach, loni stoupl o 7,7 procenta na 1,363 milionu vozů.

Daimler v listopadu uvedl, že během dvou let ukončí výrobu superluxusních vozů Maybach, která je již řadu let ztrátová. Daimler vyrábí kromě osobních automobilů nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.