Dejmal: Z podzimu jsem měl strach | e15.cz

Dejmal: Z podzimu jsem měl strach

Ivo Vymětalík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První polovina sezony karlovarských fotbalistů byla stejně šedá jako podzim.

Fotbalisté 1. FC Karlovy Vary mají za sebou sedmnáct podzimních zápasů České fotbalové ligy. Nasbírali v nich čtyřiadvacet bodů za šest vítězství, stejný počet remíz a pět porážek.
To ve vyrovnané tabulce značí osmé místo se stejným ziskem jako další čtyři týmy. „Chybí mi tři body ke spokojenosti,“ říká karlovarský trenér Jindřich Dejmal.
V létě se do Karlových Varů vrátil po dvou letech. „Když jsem mužstvo přebíral, měl jsem z toho po všech testech strach. Hlavně z toho, že kádr je na třetí ligu nedostatečný a úzký. Po zraněních a disciplinárních trestech se to přesně potvrdilo,“ říká trenér Karlových Varů.
Los nachystal hráčům 1. FC Karlovy Vary v úvodu soutěže těžkou prověrku v podobě samých rezerv ligových celků. Vyšli z ní se ctí. A pak přišla další těžká zkouška. Pohárový duel s pražskou Slavií odehráli výtečně. Smolně prohrály Karlovy Vary až na penalty. „Potom jsme začali předvádět fotbal, který se lidem mohl líbit a nějaké body jsme udělali,“ míní trenér 1. FC Karlovy Vary.

Podzimní odchody

Už tak úzký kádr oslabí návraty Vůjtěcha s Blažkem do Sokolova, hostování v Karlových Varech měli pouze na podzim. „Se Sokolovem máme dobré vztahy. Pokud by se tito dva hráči nevrátili, půjčí nám jiné,“ říká Dejmal.
Sám si však myslí, že Vůjtěcha s Blažkem se do Karlových Varů vrátí. „Béčko v Sokolově je pro ně málo a druhá liga? Při tom kádru, který tam mají, je v tuhle chvíli pro ně asi nedostižná. Když tam zůstanou, řeknu si, i ty Karlovy Vary jim trochu pomohly, a když tam nezůstanou, rádi je opět přivítáme,“ hlásí Dejmal.
Ještě týden po posledním zápase v České fotbalové lize hráči Karlových Varů trénují. Po volném prosinci zahájí přípravu sedmého ledna. „Aby přestávka nebyla tak dlouhá,“ vysvětluje karlovarský kouč.
Kromě pěti duelů turnaje na Vyšehradě, plus zápasu o umístění, sehrají Karlovy Vary už jen přípravný duel s Tachovem. „Když se k tomu hodně trénuje a bude také soustředění, je na dva měsíce sedm zápasů tak akorát. Praxí mám potvrzená slova ze školy: vrcholná forma mužstva vydrží maximálně deset týdnů, potom už je to o vůli,“ říká Dejmal.
Pro karlovarského trenéra také stále platí zásada: deset dní před začátkem soutěže musí hráči vydržet bez zápasu. „S Tachovem se hraje předposlední středu před začátkem soutěže.“ dodává trenér 1. FC Karlovy Vary.

Autor: Ivo Vymětalík

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery