Deutsche Telekom kupuje GTS za půl miliardy eur | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Deutsche Telekom kupuje GTS za půl miliardy eur

Deutsche Telekom kupuje GTS za půl miliardy eur
T, T-Mobile, Deutsche Telekom
• 

pav

Německý operátor Deutsche Telekom koupil telekomunikační společnost GTS Central Europe za 546 milionů eur (téměř 15 miliard korun). Oznámila to dnes německá firma. Společnost GTS působí rovněž v České republice, v minulosti se o ni údajně zajímala investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Deutsche Telekom touto akvizicí posílí svou pozici ve střední a východní Evropě. Skupina GTS je podle svých internetových stránek v tomto regionu jedním z předních poskytovatelů řešení založených na infrastruktuře a vlastní a provozuje rozsáhlou optickou síť a datová centra pokrývající celý region.

„Tato akvizice posiluje naši schopnost poskytovat inovativní celoevropské přeshraniční telekomunikační služby. Naše stávající lokální společnosti v České republice a Polsku, které se zatím zaměřují primárně na mobilní služby, budou profitovat zejména z dodatečné fixní infrastruktury. Také proto GTS představuje ideální přírůstek do našeho portfolia,“ uvedla členka představenstva německé společnosti Claudia Nematová.

Deutsche Telekom je většinovým akcionářem českého mobilního operátora T-Mobile. V médiích se letos objevily spekulace, že by mohl svůj podíl v T-Mobilu prodat.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!