Divadelní sezonu odstartoval Budžes

Nový systém dvou skupin předplatného dává šanci i těm, kteří se do divadla dlouhé roky nemohli dostat.

Milovníci divadla mají o něco větší šanci vidět v akci herecké hvězdy. Od nové sezony funguje pod křídly příspěvkové organizace Kultura Žďár úplně nový model divadelního předplatného. Díky tomu se do hlediště dostane mnohem víc lidí než dřív. A to i přesto, že už je většina abonentních vstupenek stejně rozprodaná.
Nová divadelní sezona ve městě bez profesionálního souboru odstartovala ve středu oblíbeným představením Hrdý Budžes.

Novinkou jsou dvě skupiny předplatného, každá má po čtyřech představeních. „Žlutá skupina je i tak téměř plná, u zelené jsou dvě volné řady. Takže do prodeje půjdou před každým představením nějaké volné lístky,“ říká ředitelka „příspěvkovky“ Kultura Žďár Marcela Lorencová. „Bude ideální, když bude zhruba třicet lístků do volného prodeje,“ dodává.

Volné lístky by zatím měly být i na představení Mínus dva – ve čtvrtek 30. září v rámci žluté skupiny – s Bolkem Polívkou a Milanem Lasicou v hlavních rolích lidského příběhu dvou pacientů na útěku. „Kvůli malému jevišti v divadle se představení odehraje v kulturáku, kde je i víc míst pro diváky. Do divadla by se nevešla scéna,“ vysvětluje ředitelka Lorencová.

A kdo další přijede v nejbližší době do Žďáru? Ve čtvrtek 14. října se na prknech Městského divadla objeví Radek Holub, Bára Hrzánová a spousta dalších známých tváří v Gogolově hře Ženitba.

Zelená skupina má nejbližší program až na konci října. Ve hře Gazdina roba se představí Jitka Čvančarová. A pro mladou herečku, která teď nemá o nabídky nouzi, to bude v klasickém dramatu úplně jiná role, než v jaké ji televizní diváci vidí třeba v seriálu Dokonalý svět.

Středeční Hrdý Budžes byl úplně vyprodaný a byla na něj mimořádná poptávka, proto pořadatelé už dopředu vyjednali jeden termín navíc. „O představení Hrdý Budžes je opravdu velký zájem, máme jeden volný termín koncem listopadu, už jsme v podstatě domluvení,“ prozradila Lorencová.

V představení podle předlohy Ireny Douskové září Bára Hrzánová, která za roli školačky dostala před sedmi lety cenu Thálie.

Mimo předplatné už Žďárští nemohou počítat s velkým výběrem. Do konce roku je na programu zatím jen Divadlo Sklep a jejich Mlýny. Do Žďáru přijedou „sklepáci“ 12. října. Lístky za 290 a 320 korun už jsou v prodeji.