Do Česka a na Slovensko míří kavárenský řetězec Coffee Bean | E15.cz

Do Česka a na Slovensko míří kavárenský řetězec Coffee Bean

káva, ilustrační foto
káva, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost Coffee Bean, která spravuje třetí největší kavárenský řetězec na světě, připravuje vstup do České republiky a na Slovensko. První kavárny plánuje Coffee Bean na tuzemském trhu otevřít příští rok na jaře.

Coffee Bean už v Česku hledá obchodního partnera, který vybuduje franšízovou síť kaváren. „Není rovněž vyloučeno, že převezme existující síť na trhu, a tím zahájí aktivity vlastními kavárnami,“ uvedl specializovaný portál FranchisingINFO.cz, podle kterého Coffee Bean v Česku a na Slovensku plánuje postupně vybudovat síť 15 až 25 kaváren.

První obchody se zrnkovou kávou a sypanými čaji The Coffee Bean & Tea Leaf byly otevřeny v USA. Po roce 1980 se jejich koncept změnil na kombinaci prodejny a kavárny či čajovny a řetězec poté expandoval po celých Spojených státech. První franšízový obchod společnost Coffee Bean otevřela v roce 1996 v Singapuru. Nyní už provozuje více než 800 franšízových poboček v USA, Kambodži nebo Číně. V posledních letech se do hledáčku firmy dostala i Evropa.

V České republice nyní provozuje kavárny zhruba deset velkých kavárenských řetězců, jako je například americký Starbucks či australský řetězec Gloria Jean's Coffees.

Coffee Bean podle portálu FranchisingINFO.cz není jedinou americkou značkou, která uvažuje o vstupu na český trh. Podle Jany Rückerové z obchodního oddělení velvyslanectví USA do Česka míří například gastronomické řetězce Applebees, Carl’s Jr. - CKE Restaurants, Papa John’s, Pollo Tropical či vzdělávací síť Crestcom. O Česko se zajímá také společnost ComForcare, která poskytuje služby seniorům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.