Druhý ročník festivalu je věnován mladých talentům | E15.cz

Druhý ročník festivalu je věnován mladých talentům

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve Společenském domě Jilm v Jilemnici se odehraje 2. Krkonošský umělecko – mediální festival (KUMF). Zájemci se mohou hlásit do konce března.

Víkendový praktický vzdělávací program, jehož druhý ročník se uskuteční 24. – 25. dubna, nabídne mladé generaci umělecké a mediální workshopy, které si zájemci o konkrétní činnost sami vyberou. Děti a mládež se pod vedením profesionálních lektorů seznámí s rozhlasovým a televizním zpravodajství, moderováním, muzikálem, filmovým zákulisím, světem fotografie a tancem. Vyvrcholením projektu bude hodinový galaprogram pro širokou veřejnost, jehož spolutvůrci se stanou děti a mládež z jednotlivých dílen.

„Pokud bych měl úspěšný krkonošský festival přiblížit podrobněji, tak mohu říct, že tvořivé dílny povedou rozhlasoví a televizní moderátoři, herci, režiséři, produkční, televizní kameramani, filmoví tvůrci, zkušení fotografové a tanečníci,“ řekl jeden z pořadatelů Petr Ticháček. Účastníci se setkají se známými jmény z televizí, rádií a filmů.

„Letošní ročník jsme pracovně nazvali mládežnických, což znamená, že převážná část lektorů budou mladí lidé, kteří předají své znalosti a zkušenosti zájemců v mládežnickém věku. Stejně jako loni, vystoupí z galaprogramu populární lidé. Už nyní mohu prozradit, že se představí například dívčí skupina Diamond cats, kterou tvoří zpěvačky a tanečnice z bývalé kapely 5 Angels„ řekl Ticháček. Veškeré informace včetně přihlášky se dozvíte na www.kumf.cz

Na první Krkonošský umělecko – mediální festivalu přijelo v říjnu 2009 do Jilemnice téměř sedmdesát účastníků nejen z Krkonoš, ale také například z Prahy, Pardubic, Ostravy nebo Brna. Patronem se stal Miroslav Šimůnek – představitel prince z pohádky Z pekla štěstí a moderátor finále Miss České republiky. V galaprogramu vystoupila Kamila Nývltová – Kleopatra a Angelika ze stejnojmenných muzikálů pražských divadel. Filmový dokument z průběhu Krkonošského umělecko - mediálního 2009 a snímek „Hraj dál“, který natočil filmový štáb, jsou k vidění na www.radio-kulisek.cz a www.kumf.cz.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video