Dva miliony za den: iPhone 5 zdvojnásobil rekordní předobjednávky | E15.cz

Dva miliony za den: iPhone 5 zdvojnásobil rekordní předobjednávky

Přemysl Šteidl, Mobilmania.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zklamal vás iPhone 5? Byli jste mezi těmi, kteří si ztěžovali na absenci té či oné technologie? Mysleli jste si, že bude iPhone 5 tržní propadák? Všechno je jinak, iPhone 5 trhá další rekordy.

Apple právě oznámil, že v prvních 24 hodinách po otevření rezervačního systému překonal počet předobjednávek 2 milióny. iPhone 5 tak více než dvojnásobně překonal rok starý rekord držený iPhonem 4S. Uživatelé tak zcela jasně dali najevo, co si o kvalitách a parametrech novinky skutečně myslí.

Zájmem je překvapen i distribuční systém společnosti Apple a pochopitelně to znamená zpoždění: “Poptávka převýšila očekávání a první vyrobená série ji nedokáže uspokojit. Většina předobjednávek bude uspokojena v oznámeném datu (21. září), zbytek telefonů bude dodán v průběhu října.”

Zajímalo nás, jak počáteční nával ovlivní distribuční plán a hlavně datum začátku prodeje v České republice. I na to dává tisková zpráva odpověď: “V pátek 21. září bude iPhone 5 k dispozici na všech Apple Storech v oznámených zemích.” …tedy především o USA, ale také sousední Německo. “Dalších 22 zemí včetně Česka bude následovat v pátek 28. září.”

Slíbené datum je tedy oficiálně potvrzeno, zároveň je však pravděpodobné, že se bude opakovat situace z loňska, kdy bylo iPhonů málo a na další se čekalo celé týdny. Zatím stále nebyly zveřejněny ani ceny na českém online Apple Storu.

Autor: Přemysl Šteidl, Mobilmania.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video