Dva miliony za den: iPhone 5 zdvojnásobil rekordní předobjednávky | E15.cz

Dva miliony za den: iPhone 5 zdvojnásobil rekordní předobjednávky

Přemysl Šteidl, Mobilmania.cz

Zklamal vás iPhone 5? Byli jste mezi těmi, kteří si ztěžovali na absenci té či oné technologie? Mysleli jste si, že bude iPhone 5 tržní propadák? Všechno je jinak, iPhone 5 trhá další rekordy.

Apple právě oznámil, že v prvních 24 hodinách po otevření rezervačního systému překonal počet předobjednávek 2 milióny. iPhone 5 tak více než dvojnásobně překonal rok starý rekord držený iPhonem 4S. Uživatelé tak zcela jasně dali najevo, co si o kvalitách a parametrech novinky skutečně myslí.

Zájmem je překvapen i distribuční systém společnosti Apple a pochopitelně to znamená zpoždění: “Poptávka převýšila očekávání a první vyrobená série ji nedokáže uspokojit. Většina předobjednávek bude uspokojena v oznámeném datu (21. září), zbytek telefonů bude dodán v průběhu října.”

Zajímalo nás, jak počáteční nával ovlivní distribuční plán a hlavně datum začátku prodeje v České republice. I na to dává tisková zpráva odpověď: “V pátek 21. září bude iPhone 5 k dispozici na všech Apple Storech v oznámených zemích.” …tedy především o USA, ale také sousední Německo. “Dalších 22 zemí včetně Česka bude následovat v pátek 28. září.”

Slíbené datum je tedy oficiálně potvrzeno, zároveň je však pravděpodobné, že se bude opakovat situace z loňska, kdy bylo iPhonů málo a na další se čekalo celé týdny. Zatím stále nebyly zveřejněny ani ceny na českém online Apple Storu.

Autor: Přemysl Šteidl, Mobilmania.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.