Ericsson a Cisco vytvoří alianci pro sítě budoucnosti | E15.cz

Ericsson a Cisco vytvoří alianci pro sítě budoucnosti

Ericsson
Ericsson
• 
ZDROJ: Ericsson

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Švédský výrobce telekomunikačních sítí Ericsson uzavře strategické partnerství s americkou technologickou společností Cisco Systems. Obě firmy potvrdily, že budou pracovat na "sítích budoucnosti" a jejich aliance vytvoří do roku 2018 pro každou z nich dodatečné tržby přes jednu miliardu dolarů (25 miliard korun).

Ericsson je největším výrobcem sítí pro bezdrátovou komunikaci na světe a firma odhaduje, že její sítě přenášejí zhruba 40 procent všech mobilních hovorů po celém světě. Cisco je světová jednička na poli routerů, které přenášejí data mezi počítačovými sítěmi.

„Společně budeme vytvářet novátorská řešení,“ řekl agentuře Reuters šéf Ericssonu Hans Vestberg. Firmy ve společném prohlášení uvedly, že budou nabízet směrování dat, datová centra, zařízení pro sítě, cloudové servery a mobilní komunikace a služby po celém světě.

Obě společnosti mají v celém světě dohromady přes 76.000 zaměstnanců. Disponují celkem zhruba 56.000 patenty.
Pro Ericsson by partnerství se společností Cisco mělo znamenat nové zdroje výnosů. Tržby firmy letos klesají a v předešlých třech letech stagnovaly. Vestberg označil založení aliance za „klíčový krok vpřed“ v transformaci a posílení společnosti. Akcie švédské firmy po zprávě vzrostly o zhruba tři procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video