Favorita prezidentských voleb ve Francii pomoučila odpůrkyně | e15.cz

Favorita prezidentských voleb ve Francii pomoučila odpůrkyně

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Nebývá častým jevem, že by si politici sypali popel na hlavu, a tak to za ně občas udělá někdo jiný. Ačkoli v případě favorita francouzských prezidentských voleb Francoise Hollanda nešlo o popel, ale o mouku. Hollande schytal "moučnou bombu" ve středu na mítinku v Paříži od odpůrkyně z Lille. Hollande při incidentu zachoval klid, ochranka rozčílenou ženu rychle a razantně zpacifikovala. Jak hrubá byla mouka a slova, jichž žena použila, zpráva nerozebírá.

Hollande v La Porte de Versailles hovořil na téma bydlení a na programu měl dále podpis petice vyzývající vládu, aby nedostatky v bydlení řešila. Náhle se na pódiu objevila žena, která na Hollanda vysypala ze sáčku mouku. Hollande kupodivu zachoval naprostý klid. Ochranka sice incidentu nestihla zabránit, ale ženu strhla k zemi a odtáhla pryč.

List le Figaro napsal, že šlo o 45letou Claire Seguinovou z Lille. Křičela, že jí upírají spravedlnost a „socialisté v Lille jí chtějí zabít“. Kancelář Hollanda na událost zaregaovala prohlášením, že šlo o ojedinělý útok.

Nepříjemnější pachuť má incident v souvislosti s kandidátkou zelených: Evě Jolyové přišla poštou kulka s výhrůžkami.

Moučný útok na favorita prezidentských voleb

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery