Francouzi vrhají na trh eko-erotické pomůcky | E15.cz

Francouzi vrhají na trh eko-erotické pomůcky

Bio - lubrikační gel od firmy Joydivision
Bio - lubrikační gel od firmy Joydivision
• 
ZDROJ: Joydivision

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzi se dlouhodobě pyšní svými schopnostmi na milostném poli. Teď se tam ale objevují podnikatelé, kteří nabízejí zcela nové zboží a služby - od kondomů vyrobených z etických zdrojů až po recyklační služby pro opotřebované vibrátory. Jak píše agentura AFP, cíl mají stejný: oslovit ekologicky uvědomělé zákazníky a vynést je do nových výšin organické extáze.

Když před dvěma lety uvedl Frederic Donnat na trh první řadu stoprocentně organické „erotické kosmetiky“, vyplnil tím díru na trhu, která podle něj byla „mnohem zajímavější než běžné bio-zkrášlovací produkty“. Od té doby, říká majitel francouzské firmy Divinextases, se prodej ztrojnásobil na 450 tisíc eur. Navíc poté, co svůj on-line prodávaný sortiment přeměnil na „eko-erotické produkty“, získal i nálepku kvality od francouzského národního svazu organických výrobků.

V současnosti nabízí osm produktů, ale v příštím roce chce přidat další čtyři a začít je vyvážet do Švédska a Norska. Od balzámů na rozbolavělé pozadí po milostném výprasku rákoskou až po intimní parfémy, všechny Donnatovy produkty se vyrábějí ve Francii z udržitelných materiálů a ověřených zdrojů. Místo palmového oleje obsahují například včelí vosk a bambucké máslo a balí se do recyklovatelných obalů.

Postarejte se o lásku...

„Postarejte se o lásku“ je heslo firmy Laboratoires Claude, výrobce organických pilulek, které se mohou užívat buď jako jednorázové povzbuzení nebo jako dlouhodobá terapie pro zvýšené potěšení při sexu. Tato značka je zatím ve svém oboru jediná, jejíž bio-pilulky se prodávají v lékárnách, prodejnách biopotravin a sexshopech. V budoucnu chce však rozšířit nabídku i na afrodiziakální čaje nebo cukr, poznamenala ředitelka firmy Fleur Phelipeauová.

Bio - lubrikační gel od firmy Joydivision Autor: Joydivision
Eko-erotickým prioduktem je třeba lubrikační gel Bioglide

Do roku 2014 počítá s nárůstem prodeje o 300 procent díky zákazníkům, kteří si mohou dělat obavy s obsahem prášků, jež nabízí tradičnější konkurence. „Osmdesát procent produktů na trhu obsahuje viagru, která může být pro starší muže nebezpečná,“ řekla Phelipeauová, která potenciální zákazníky ujišťuje, že v kapslích její firmy se používají pouze organické rostliny. Jednou ze složek je například maca peruánská, kterou muži v Andách dlouhodobě používají k posílení libida.

Další značky se snaží přitáhnout ekologicky uvědomělé zákazníky iniciativou, která pomáhá světovým lesům. Britská společnost French Letter prodává bezuhlíkaté kondomy vyrobené z přírodního kaučuku sbíraného v lesích, které jsou spravovány udržitelným způsobem. Velkým lákadlem je i slib francouzského internetového serveru Arbredesplaisirs.com, že za každou prodanou sexuální hračku vysadí strom v Amazonii.

Zelenou přeměnou procházejí i technologie, které povzbuzují sexuální radosti. Například francouzská značka Passage du Desir loni uvedla na trh dobíjecí baterie do vibrátorů. Když prodej těchto „intimních“ produktů zvýšila o 20 procent, plánuje prezident firmy Patrick Pruvot další ekologickou novinku - vibrátor poháněný výhradně sluneční energií.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video