Golfový turnaj Prague Masters přilákal výborné obsazení | E15.cz

Golfový turnaj Prague Masters přilákal výborné obsazení

Golfový turnaj Prague Masters přilákal výborné obsazení
Golfový míček
• 

ČTK

Na skvělé hráčky se mohou těšit golfoví fanoušci na turnaji Prague Golf Masters, zařazeném do okruhu Ladies European Tour (LET).

Druhý ročník začne s dotací 250 tisíc eur na hřišti v Albatross Golf Resortu za měsíc a konkurence nejen pro českou jedničku Kláru Spilkovou je veliká.

„Obsazení je ve srovnání s loňským premiérovým ročníkem o sto procent lepší,“ uvedl promotér turnaje Robert Klotz na dnešním setkání s novináři. „Diváci uvidí sedmnáct turnajových vítězek a z toho tři vítězky majorů,“ doplnil.

Mezi 126 hráčkami se představí tři doživotní členky série LET. Vrací se Angličanka Laura Daviesová, přijedou její krajanka Trish Johnsonová a Švédka Helen Alfredssonová. Ta vyhrála dva majory, třikrát Evian Masters a osmkrát byla členkou týmu v Solheim Cupu, který jednou vedla z pozice kapitánky.

Z vítězek majorů nebo finančního žebříčku se objeví Jihoafričanka Lee-Anne Paceová, Becky Brewertonová z Walesu a Francouzka Gwladys Noceraová. Z dalších jmen zaujme devatenáctiletá Carly Boothová, překvapivá vítězka Scottish Open, která dříve dělala sportovní gymnastiku. Nechybí ani obhájkyně titulu Francouzka Jade Schaefferová a tváří turnaje je talentovaná Němka Caroline Massonová.

Českou golfovou školu zastupuje Spilková, loni u Vysokého Újezdu u Prahy devátá, která se přihlásila minulý týden. Z profesionálek dále dostanou šanci Denisa Sobotková a Barbora Barcalová. Ze tří karet pro amatérky zatím golfová federace jednu udělila Karolíně Vlčkové a další jména oznámí příští týden.

Turnaj se letos nejspíš naposledy uskuteční v červnovém termínu. Pořadatelé jednají o jeho přesunutí na srpen. „Chceme, aby se hrál před majorem British Open, čímž bychom měli lepší možnost přilákat sem ještě kvalitnější obsazení, které pak pojede do Anglie a náš turnaj by nekolidoval s akcí LPGA,“ řekl Klotz.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!