Google na svých mapách zachytil policejní razii v Humenném | E15.cz

Google na svých mapách zachytil policejní razii v Humenném

ČTK

Policejní razii v sociálně slabé čtvrti v Humenném na východě Slovenska zachytila na svých mapách společnost Google. Její internetové mapy nabízejí službu, která umožňuje virtuální procházky terénem. I slovenská města byla v uplynulém roce nasnímána kamerami a službu společnost zavedla tento týden. Slováci si hned všimli, že panoramatické mapy neukazují jen prázdné ulice.

Při hledání panoramatických záběrů z ulice Na Podskalku v Humenném se uživateli Google Street View naskytne pohled na přistavené policejní vozy, zakuklené policisty a přihlížející skupinky místních. Bývá pravidlem, že tváře náhodně zachycených lidí jsou na záběrech rozmazané - u některých policistů v kuklách to však není třeba.

Kouzlo nechtěného – záběry Google Street View z celého světa posloužily jako základ zajímavé umělecké kolekce

Podle internetového serveru deníku Sme měla společnost Google původně v plánu do panoramatických map zařadit jen větší města. Deník Sme také poznamenal, že služba Street View nakonec neukazuje jen kulturní památky, ale i chudobu romských osad.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.