Google nedovolí aplikace pro Google Glass rozpoznávající obličeje | E15.cz

Google nedovolí aplikace pro Google Glass rozpoznávající obličeje

Google nedovolí aplikace pro Google Glass rozpoznávající obličeje
Sergey Brin a zatím stále napůl tajné chytré brýle Google Glass
• 
ZDROJ: Živě.cz

Živě.cz
Matěj Čičák

Zatímco vývojářská společnost Lambda Labs před několika dny oznámila vývoj API pro rozpoznávání a identifikaci obličejů pro Google Glass, díky které by bylo možné například vyhledávat přátele v davu, Google klidní obavy široké veřejnosti, že jeho chytré brýle nabourají jejich soukromí.

Google na Google+ profilu Project Glass uvedl, že nebude do svých aplikací přidávat funkce pro rozpoznávání obličejů a stejně tak nebude takový glassware (software pro Google Glass) schvalovat a do brýlí jej jednoduše nepustí. Lambda Labs i ostatní firmy, které by takový software chtěly vyvinout, tak mají zatím problém. Zákaz takových aplikací bude trvat, dokud nebude mít firma jistotu, že ochrana soukromí ostatních lidí je zaručena.

Právě obavy o soukromí dalších osob vyvolaly velké diskuze jak mezi veřejností, tak i mezi americkými senátory. Některé bary a kasina již stihly tyto brýle zakázat, aniž by brýle vůbec byly uvedeny na trh.

Chytré brýle Google Glass otestoval také Filip Hráček z Google ČR, který jimi natočil recenzi zařízení Hama CreeDroid Mobile:

Autor: Živě.cz, Matěj Čičák
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!