Google v USA spustí volání přes wi-fi | E15.cz

Google v USA spustí volání přes wi-fi

Sídlo firmy Google
Sídlo firmy Google
• 
ZDROJ: Travis Wise via Flickr (CC BY 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Internetová společnost Google vstoupí na americkém trhu na pole mobilních telefonních služeb. Servis nazvaný Project Fi má zákazníkům ušetřit peníze za využívání dat tím, že bude při každé možné příležitosti automaticky používat místní wifi sítě. Podle analytiků tím může Google vyvinout tlak na snížení cen u dominantních amerických operátorů.

Služba bude fungovat zpočátku pouze na telefonech Nexus 6 od Googlu a dosažitelná bude jen na mobilních sítích operátorů Sprint a T-Mobile. Telefony, jejichž majitelé budou nový servis využívat, budou automaticky přepínat mezi oběma sítěmi a mezi více než milionem míst s bezplatným wi-fi signálem podle toho, který signál bude silnější.

Využívání servisu bude stát 20 dolarů měsíčně (510 korun) a zákazníci budou navíc platit deset dolarů za každý gigabyte zpřístupněných dat. Když si zákazník předplatí například tří gigabyty dat měsíčně a využije jen jeden gigabyte, dostane 20 dolarů zpátky. Většina mobilních operátorů převádí klientům předplacená a nevyužitá data do dalšího měsíce, peníze jim ale nevrací.

Vzhledem k omezenosti přístrojů a operátorů, s nimiž bude možné servis získat, zatím Google významnější pozici na mobilním trhu nezíská, řekl agentuře Reuters analytik Brian Blau z výzkumné firmy Gartner. Pokud ale bude mít jeho služba úspěch, mohlo by to přimět největší americké operátory AT&T a Verizon Wireless k dalšímu snižování cen za připojení k internetu.

Google je už na trhu mobilních telefonů předním hráčem díky operačnímu systému Android. Na něm funguje většina chytrých telefonů, které se ve světě prodávají.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video