HBO zve do nejzábavnějšího pekla roku | E15.cz

HBO zve do nejzábavnějšího pekla roku

7 dní v pekle
7 dní v pekle
• 
ZDROJ: HBO

Stanislav Šulc

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stanice HBO na svém hlavním kanále v pondělí večer uvedla čtyřicetiminutový televizní snímek 7 dní v pekle. Parodický film zesměšňující tenis, sportovce i současná televizní klišé lze bez obav označit za to nejzábavnější, co letos v audiovizi vzniklo.

Za dílkem stojí režisér Jake Szymanski a scenárista Murray Miller, oba ostřílení televizní tvůrci, kteří se podíleli na seriálech jako American Dad! nebo Saturday Night Live. Právě z proslulé komediální líhně pochází také hlavní hvězda středometrážního filmu Andy Samberg. Letošní moderátor udílení cen Emmy bývá označován za největšího génia americké komedie současnosti. Nyní jeho talent mohou docenit i čeští diváci.

Samberg ztělesňuje bláznivého tenistu Aarona Williamse. Ten se vrací do Wimbledonu po letech ve vězení a chce rozstřílet britský talent Charlese Poolea (neméně skvělý Kit Harington známý z Hry o trůny). Co původně vypadá jako jasný zápas ve prospěch Poolea, mění se postupně v sedmidenní bitvu. Pátý set Wimbledonu se totiž nezakončuje tie-breakem, ale hráč musí zvítězit o dvě hry. Hráči by tak mohli hrát do smrti, což začíná vypadat jako stále pravděpodobnější.

Absurdní výchozí situaci by klidně mohla rozehrát kultovní britská komediální skupina Monty Python. Právě její humor 7 dní v pekle připomíná daleko víc než třeba humor americký. Během čtyř desítek minut se diváci seznamují s historií obou hráčů. Zatímco Williams je neurvalý flákač, který má na kontě jen průšvihy (drogy, vězení, bankrot), Poole je deprivovaný mamánek. Pokud platí, že v komedii je nejdůležitější načasování, pak 7 dní v pekle je téměř dokonalou komedií. Flashbacky jsou se samotným zápasem střídány zcela bezchybně, nejlepší jsou ale absurdní vsuvky, které s oběma protagonisty souvisejí jen volně (především minipříběh Jana Erika, který byl švédským soudním kreslířem).

Celý snímek pak je koncipovaný jako televizní vysílání HBO Sport Special a vyskytují se zde skutečné tenisové hvězdy (Serena Williamsová jako nevlastní sestra Aarona, John McEnroe), ale také třeba iluzionista David Copperfield, který klíčový pátý set ovlivní zcela nečekaným způsobem. Celek pak je příslovečným eklektickým gejzírem nápadů, jehož humor pochází z nespočtu inspiračních zdrojů a jehož další minuta opět šokuje, překvapí a pobaví zcela novým způsobem. Takto má vypadat komedie 21. století. HBO ji bude ještě několikrát vysílat během října, dostupná je rovněž na platformě HBO Go.

7 dní v pekle
(komedie, USA, 43 minut)
Režie: Jake Szymanski
Hrají: Andy Samberg, Kit Harington
Hodnocení: 90 %

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video