Heipark: pro děti i příznivce adrenalinu

Bobová dráha, adrenalinová jízda po sněhu na pneumatice i lyžování láká na uměle vytvořeném svahu u Tošovic.

Za odpočinkem, zábavou a také adrenalinem jezdí lidé do Heiparku v Tošovicích na Odersku. Sníh si tam užívají rodiny s dětmi i milovníci krkolomných skoků na snowboardu. Mají tam spoustu atrakcí i zázemí, díky kterému není problém strávit v Heiparku celý víkend nebo dovolenou.
„Zkusil jsem si skoky na snowboardu do nafukovacího polštáře. Po měsících sjíždění sjezdovek je to pro mě posun zase někam dál,“ vyznává se osmadvacetiletý Opavan Jan Klásek.
Snowboardisté mají v areálu i sérii překážek. Terén se pořád mění, aby nebyl pro pravidelné návštěvníky jednotvárný.
Tošovice jsou jediné v České republice, kde mají tři uměle vytvořené sjezdovky. Za deset jízd na vleku lyžaři zaplatí 130 korun. Děti se učí lyžovat na dvou malých svazích s lanovým vlekem. Ten je zdarma.
Do Heiparku však může rodina vyrazit i bez lyží. I v zimě se děti i dospělí svezou na téměř kilometr dlouhé bobové dráže se sedmnácti zatáčkami a s jedním velkým skokem.
Ryze zimní zábavou je snowtubing, jízda sněhovým korytem na speciální pneumatice. Deset jízd stojí tři sta korun. Od minulého týdne tam mohou vyrazit na více než půlkilometrový okruh i běžkaři.
Podle Jiřího Šindlera z Heiparku všechny vleky i atrakce jsou a budou v provozu. „Stejně tak restaurace a hotel. Terén zasněžujeme uměle. Momentálně máme na svazích zhruba půl metru sněhu.“