Hlavně zdraví, přejí čtenářům týdeníku Sedmička osobnosti Kladna

Sedm známých Kladeňáků mluví o Vánocích.

Dan Jiránek, primátor
Nekrásnější je setkání s rodinou

Nejkrásnější Vánoce, když si odmyslím ty ve svém dětství, byly první s mojí ženou a pak svátky s postupně se rozrůstající rodinou. Vidět nadšené malé děti, jak mají radost nejprve z rozsvíceného stromku, pak z prskavek a nakonec z jakéhokoliv dárku, je asi to nejhezčí, co člověk může zažít.
Na Vánocích mám nejraději setkání s celou širokou rodinou, jak v Kladně či Smečně, kde slavíme s manželčinou maminkou, tak u mých rodičů v Kosmonosích. Tam se setkáme i s rodinami bratra a sestry.
Čtenářům Sedmičky přeji do nového roku především zdraví, trochu pohody a dobré nálady a ať se jim splní všechna přání až na jedno – kdyby se totiž splnila všechna, nebyl by život zajímavý.

Milena Minaříková, ředitelka Gymnázia Kladno
Kouzlo Vánoc se vrátilo s dětmi

Velice ráda vzpomínám na Vánoce, kdy jsem věřila, že chodí Ježíšek. Psala či kreslila jsem pro něj dopisy s přáními a dávala je za okno. Vždy zmizely. O Štědrém dnu jsme s bratrem nesměli chodit do pokoje, kam měl Ježíšek přiletět, abychom ho nevyplašili.
Když jsem na Ježíška přestala věřit, Vánoce ztratily kouzlo. Vrátilo se až s vlastními dětmi. Jednou dostaly vybavení na lyže včetně oblečení. Měly velkou radost. Než jsme se nadáli, oblékly si celou výstroj a seděly zpocené jak dva hříbci pod stromečkem. Na Vánocích miluji jejich atmosféru – pečení cukroví, přípravy dárků, pohodu.
Do nového roku všem přeji hodně štěstí, zdraví a splnění těch nejtajnějších přání.

Ondřej Pavelec, hokejový brankář v NHL
S dobrým zdravím se snáze plní přání

Vzpomínám nejraději a nejvíc na všechny Vánoce, které jsem prožil doma v rodinném kruhu. Vlastně se to týkalo jen mého dětství, protože v šestnácti letech už jsem byl za hokejem v Americe. Poslední pravé Vánoce jsem si užil v sedmnácti. Od té doby trávím vánoční svátky na cestách za zápasy.
Na Vánocích mám rád vůni cukroví, ozdobený vánoční stromek, prostě pravou vánoční atmosféru. A nejlepší je ráno na Štědrý den. Těšil jsem se na pohádky v televizi, dobré jídlo a jako malý kluk na všechny dárky, které mi nadělí Ježíšek.
Všem přeju do nového roku pevné zdraví. I když je to možná pro mnoho lidí klišé, bez dobrého zdraví jen těžko člověk dosáhne na své touhy, svá přání.

Vladimír Lemon, náměstek ředitelky kladenské nemocnice
„O Vánocích jsou na sebe lidé hodnější. A bez nucení.“

Krásných Vánoc jsem prožil desítky. V dětství člověk věří na Ježíška a těší se na dárky, později mu přináší radost, když hezkým dárkem potěší blízké. Mnoho Štědrých dnů jsem místo u vánočního stromečku strávil ve službě na chirurgickém oddělení – na sále nebo na ambulanci.
Nezapomenutelné Vánoce jsem ale zažil, když byl v kladenském divadle koncert, kde jsem jako člen Kladenského orchestru hrál Rybovu Mši vánoční. Zpívali s námi pěvci z Národního divadla v čele s mistrem Eduardem Hakenem. Hlas měl neuvěřitelný.
Na Vánocích mám nejraději, že jsou na sebe lidé hodnější, a to bez jakéhokoli nucení. Štědrý den dopoledne prožívám každý rok stejně. Ráno si pravidelně zahrajeme fotbálek se „starými pány“, pak zhodnotíme právě uplynulý rok a všichni u toho porušujeme životosprávu.
Do nového roku všem přeji zdraví, zdraví a zdraví. A v případě, že nemoc přijde, tak ať je taková nebo v takovém stadiu, že půjde léčit.

Kateřina Roubalová, úřednice magistrátu
Svých přátel bychom si měli vážit

Ráda vzpomínám na ty Vánoce, kdy jsem byla ještě dítě. Vždycky to byla velká pohoda, legrace. I když jsme nedostávali mnoho dárků, dostala jsem nějaké příjemné překvapení. Pamatuji si na žlutý tlustý svetr z obchodu Luxus.
Na svátcích mím nejraději tu nezaměnitelnou atmosféru. Ráno na Štědrý den peču štrúdl a čekám, až se všichni doma vzbudí. Pak snídáme a díváme se na pohádky. Bytem zavoní kominíček, udělám kubu a jdeme se projít. K večeru si dám grog a smažím kapra.
Čtenářům týdeníku Sedmička přeji především dobré zdraví, k tomu potřebné štěstí, a aby měli kolem sebe lidi, kterých si váží a kteří si váží jich. Proto děkuji všem svým přátelům.

Lenka Zbranková, herečka MD Kladno
Ať skončí krize a nastane hojnost

Moje nejhezčí Vánoce patří do období dětství dcery Elišky. Rozsvícený stromeček a vše kolem nich jí dokázalo v očích vykouzlit nepopsatelný výraz.
Na vánočních svátcích mám nejraději tradice, které si člověk vytvoří často i neplánovaně a sám od sebe.
Třeba naše tradiční pečení čtyř bývalých spolužaček ze vsetínské základní školy. To pečení totiž trvá vždycky celý víkend, vypijeme přitom spoustu vína a užíváme si spousty legrace. Víkend končíme návštěvou restaurace.
Čtenářům a vůbec všem bych do nadcházejícího roku a let přála, aby krize byla už jen minulostí a aby pro všechny nastala doba hojnosti. A to ve všech směrech, nejen v těch hmotných.

Jan Železný, oštěpař, trenér
Dosáhnout na všechny své touhy

Když si mám vzpomenout na dobu, kdy jsem prožíval své nejhezčí Vánoce, musím ve vzpomínkách až do dětství. Jako první se mi pod stromečkem ze všech dárků vybavuje džínová bunda. Přeci jen dítě se na dárky těší více než dospělý a také má kolem Vánoc méně starostí a práce.
Na Vánocích mám nejraději pohodu, rozsvícený vánoční stromek, klid a sníh na cestách, nikoli na silnicích. Stres, shon a nakupování za každou cenu nesnáším.
Čtenářům Sedmičky i obyvatelům Kladenska přeji samozřejmě nejvíc ze všeho dobré zdraví. Od toho se totiž odvíjí vše ostatní. Zdravý člověk zvládne téměř vše a dosáhne mnohem snadněji toho, po čem touží.