Hokejisté jsou na vítězné vlně

Českobudějovičtí extraligoví hokejisté začali znovu vyhrávat a jsou na příčkách pro play-off.

Mohli mít dva rekordy. Je z toho jeden. Tím prvním byl rekord v neprůstřelnosti brankáře Romana Turka. Tím druhým pak rekordní šňůra zápasů, kdy dokázali Jihočeši v této sezoně bodovat v řadě.
Případný sen českobudějovického brankáře Romana Turka o vyrovnání rekordu v neprůstřelnosti, který drží ze sezony 1999/2000 Vladimír Hudáček, se rozplynul vinou teče mladíka Davida Stielera při zápase českobudějovického mužstva s Kladnem. Ten Jihočeši vyhráli 2:1 v prodloužení. Českobudějovický brankář dokázal udržet nulu ve třech zápasech po sobě s Libercem, s Litvínovem a v Třinci. Čtvrtou už nepřidal. Ovšem nikomu to zase tolik nevadilo.
„Bylo by to sice pěkný, ale jednou to skončit muselo,“ nepřekvapil Roman Turek svou odpovědí na otázku, jestli ho inkasovaná branka mrzí. „Někdy se o tom člověk před zápasem baví, ale my jsme to vážně nějak neprobírali. Až po utkání kluci počítali, kolik jsem vlastně měl těch minut,“ dodal.
Zápis do historických tabulek ho však neminul. V délce neprůstřelnosti je druhý za Vladimírem Hudáčkem. Bývalý zlínský gólman drží rekord 262 minut a 51 sekund. Série Turka se zastavila na 232 minutách.

Jediný chytal bez pauzy

Turek je však v historii extraligy jediným brankářem, který vychytal tuhle sérii v kuse bez vynechaného zápasu. To se nepovedlo Hudáčkovi, ani třetímu Martinu Vojtkovi. Nejdelší sérii bez vynechaného utkání držel Petr Bříza v délce 206 minut a 50 vteřin ze sezony 1990/1991.
Ovšem v pozadí tohoto očekávaného souboje se drží jiný letošní rekord jihočeských hokejistů. Vítězství s Kladnem jim přineslo už šestý zápas v řadě, v němž dokázali svěřenci trenéra Výborného bodovat.
Delší bodovou sérii v tomhle ročníku ještě nezažili a díky tomu se vrátili na příčky zajišťující účast v předkole play-off. První šestka pak také není daleko. „Hrajeme teď hodně zezadu, moc gólů nedáváme, ale málo inkasujeme,“ popisoval útočník Milan Gulaš.
„Naučili jsme se hrát trpělivě bez chyb,“ dodal i Tibor Melichárek. „S každým zápasem se pak zvyšuje sebevědomí a to je dobře,“ přidal vzápětí.
V úterý hráli Jihočeši doma s Karlovými Vary a sérii mohli ještě natáhnout. V pátek pojedou do Plzně a v neděli přivítají od 17 hodin Slavii Praha.