Smíchov City: Tak bude vypadat veřejný prostor Nového Smíchova | E15.cz

Horolezecká stěna, cyklostezka, letní divadlo. Tak bude vypadat veřejný prostor Nového Smíchova

Petra Jansová

Neudržované okolí Smíchovského nádraží se už příští rok bude měnit. Novou městskou čtvrť Smíchov City v budoucnu obohatí i kvalitní veřejný prostor, který protne centrální bulvár komponovaný jako lineární park podle návrhu ateliéru MS plan. Prohlédněte si, jak bude ulice vypadat na vizualizacích.

„Zelená tepna plynule propojí severní rezidenční a jižní komerční část a zabrání vzniku vnitřní periferie v místě zeleného rozhraní, které vytváří dvojice parků, orientovaných kolmo k bulváru. Do ploch zeleně jsou vloženy různé funkce a aktivity tak, aby parky nebyly jednoúčelové a pouze okrasné, ale aby nabízely bohatý výběr volnočasových aktivit,” přibližují autoři projektu.

Bulvár obohatí přístřešky pro posezení i stánkový prodej, přehledná cyklostezka a další mobiliář. 

Park ve východní části navazuje na areál budoucí základní školy, proto je věnovaný aktivnímu trávení volného času. „S veřejností je v procesu participace diskutována venkovní posilovna, do terénu zakomponovaný skatepark, lesní stezka, dětské hřiště, lezecká stěna a další atrakce,” dodávají architekti.

Protilehlý západní park má mít charakter pobytové louky s přírodním stupňovitým hledištěm a letní scénou. Právě rozhraní obou parků a zeleného bulváru je klíčové pro oživení veřejného prostoru Nového Smíchova. Cílem je podle architektů obrátit pozornost procházejících k nabídce aktivního trávení volného času v jednom nebo druhém parku a přesvědčit je, aby ji využili. 

Vstup do východního parku bude mít formu komorního náměstí, které by mohlo snad připomínat rod Ringhofferových a jejich zásluhy o rozkvět Smíchova, jako „upoutávka“ západního parku je diskutován zahradní pavilon. 

Autorem architektonického a krajinářského řešení je ateliér MS architekti, který navrhl například i revitalizaci Jižního přístavu v Helsinkách.

 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!