Hoza trénoval na sezonu na Pradědu | E15.cz

Hoza trénoval na sezonu na Pradědu

Hokejista Michal Hoza strávil u Drtičů šest sezon a rád by v týmu pokračoval. Vedení klubu musí ale přesvědčit na ledě.

Když hokejisté Hodonína loni herně tápali, vyvolávali fanoušci jméno útočníka Michala Hozy. Mají ho za brouska, jenž v útočném pásmu srazí soupeře a peláší zpět, aby to stejné zopakoval za vlastní bránou.

Momentálně je ovšem Hoza stále bez smlouvy na novou sezonu. Objeví se v září znovu v hodonínském dresu? „S Michalem jsme v kontaktu. O podmínkách spolupráce se ovšem pobavíme až v srpnu, kdy se tým přesune na led. Pak uvidíme, jak se mu bude dařit,“ říká předsedkyně druholigového klubu Jana Gajošová.

Hoza by v Hodoníně rád zůstal. S okleštěnou kostrou týmu už absolvoval letní přípravu na nadcházející ročník, který by byl jeho sedmým v oranžovomodrých barvách.

Dříč, co zbytečně fauluje

„Trénovalo nás málo, což není ideální. Sám jsem proto ještě chodil do posilovny a jezdil na kole,“ tvrdí třiatřicetileté křídlo. Na bicyklu najel hodně kilometrů. Strávil například čtyři dny v okolí Pradědu a každý den vyjel na vrchol. Zúčastnil se dokonce dvou padesátikilometrových závodů.

„Hrábl jsem si na dno. A jak jsem dopadl? No, dojel jsem,“ směje se Hoza, který uplynulou sezonu končil se smíšenými pocity. Odehrál jen osmadvacet zápasů, v nichž nasbíral třináct bodů za góly a asistence.

„On je ale spíše bojovník a dříč, který nechá na ledě všechno. Navíc má zkušenosti a v nasazení je příkladem pro mladší,“ hodnotí forvarda jeho bývalý trenér Arnošt Šifl.

Už několikrát se ovšem stalo, že přemíra snahy vedla k Hozovu zbytečnému vyloučení. „Chyba je, když fauluje v útočném pásmu. Rozhodčí už ví, že Michal souboje dohrává,“ popisuje Šifl.

Hoza hodlá v srpnu vyjet na led s čistou hlavou. Chce být hlavně přínosem pro tým. „Doufám, že v Hodoníně sedmou sezonu skutečně začnu a také dokončím. Pak se uvidí. V mém věku musím myslet na své okolí a zdraví. Kvůli tomu se taky každou sezonu rozhoduji, jestli budu hrát dál,“ říká útočník.

Věří, že pokud v klubu zůstane, vybojuje si trvalé místo v základním kádru. Cítí důvěru trenérské dvojice Buřič - Ševela. Zároveň si je ale vědom, že při zápasech se pravidelně na led dostanou opravdu jen ti nejlepší.

„Osobně cítím, že bych mohl hrát dobře. Fyzičku mám, tak uvidíme,“ uzavírá Hoza.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!