Hrubá stavba projektu KOTI Hostivař skončila | e15.cz

Hrubá stavba projektu KOTI Hostivař skončila

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pilotní bytový projekt developerské společnosti YIT Stavo na českém trhu, KOTI Hostivař, úspěšně spěje ke kolaudaci. V těchto dnech byla dokončena hrubá stavba. Projekt pokračuje přesně podle stanoveného harmonogramu a jeho úspěšnost již nyní dokazují vysoká procenta prodejů. Ještě před dokončením stavby je prodáno více než 70 procent bytových jednotek.

Projekt KOTI Hostivař vyrůstá ve stejnojmenné lokalitě městské části Prahy 15 v Pražské ulici. Nabízí celkem 28 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk. V souladu s proveniencí mateřské skupiny YIT vychází ze zásad kvalitního finského bydlení. Samozřejmostí je šetrnost k životnímu prostředí a převaha přírodních materiálů. Charakteristické jsou prvky skandinávské architektury a designu a široké možnosti individuálního řešení jednotlivých bytů. Pod architektonickým návrhem KOTI Hostivař je podepsán ateliér Hlaváček & Partner.

„Na tuzemský trh přinášíme našim pilotním projektem KOTI Hostivař finskou kvalitu v lokalitě s velmi dobrou dostupností, jejíž výhodou je vedle komplexní občanské vybavenosti v okolí také blízkost přírodního parku Hostivař a Hostivařské přehrady. Vzhledem k dosavadnímu hladkému průběhu výstavby plánujeme kolaudaci již v prosinci tohoto roku,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

V projektu převažují byty menších a středních dispozic (nejčastěji 2+kk), čímž nabídka koresponduje s aktuální poptávkou. Nechybějí však ani větší byty o velikosti 3+kk a 4+kk a ploše až 110 metrů čtverečních. Důraz je kladen na kvalitní standardy a provedení i na promyšlené dispoziční řešení. Celý projekt je koncipován jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Celkem 28 bytových jednotek je rozmístěno ve čtyřech nadzemních patrech bytového domu, parkovací stání jsou situována do podzemí. Vybraných sedm bytů je podle tradic finského bydlení vybaveno infrasaunou. U dalších nechybějí předzahrádky, terasy či balkony. K dispozici jsou rovněž sklepní kóje. Všechny byty v dispozicích 1+kk a 2+kk mají navíc kuchyň Koryna se spotřebiči Zanussi zahrnutou již ve standardu bytu. Městská část Praha Hostivař je charakteristická množstvím zeleně, dobrou dostupností centra Prahy a kompletní občanskou vybaveností. Nechybí základní ani mateřská škola. Jen pár minut pěší chůze se nachází obchodní a zábavní centrum Park Hostivař s obchody, kinem, fitness i ordinacemi lékařů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery