Intel chystá rekordní čínskou investici, za 5,5 miliardy rozšíří továrnu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Intel chystá rekordní čínskou investici, za 5,5 miliardy rozšíří továrnu

Intel chystá rekordní čínskou investici, za 5,5 miliardy rozšíří továrnu
Intel
• 
ZDROJ: CC BY-NC 2.0: Josh Bancroft via Flickr

ČTK

Americká společnost Intel chce v příštích letech investovat až 5,5 miliardy dolarů (131,2 miliardy korun) do rozšíření a úpravy své továrny v čínském městě Ta-lien. Intel plánuje začít v závodě místo starší generace polovodičů vyrábět paměťové čipy. Investice je zatím největší investicí Intelu v Číně.

Intel zahájil provoz svého závodu v Ta-lienu v roce 2010. Firma podle agentury Reuters upřesnila, že v příštích třech až pěti letech investuje do závodu 3,5 miliardy dolarů a poté by se mohla částka zvýšit až na 5,5 miliardy dolarů.

Investice je součástí plánu firmy zaměřit se více na paměťové čipy. Intel chce začít v závodě vyrábět produkty s technologií NVM, díky které paměť neztrácí schopnost uchovávat data ani po přerušení přívodu napájení.

Dá se přitom použít pro širokou škálu účelů, od odhalování podvodů v oblasti finančních transakcí až po sledování nemocí.
Závod by měl také zahájit výrobu nových 3D paměťových čipů NAND, které společně vyvinuly firmy Intel a Micron Technology. Spuštění výroby se očekává v druhé polovině příštího roku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!