Internet banking na Facebooku. Indická banka spouští průlomovou aplikaci | E15.cz

Internet banking na Facebooku. Indická banka spouští průlomovou aplikaci

Internet banking na Facebooku. Indická banka spouští průlomovou aplikaci
Facebook
• 
ZDROJ: (CC BY-ND 2.0), Franco Bouly, Flickr.com

bre

Icici, druhá největší indická banka, spouští internetové bankovnictví na Facebooku. První aplikace svého druhu na světě umožňuje například posílat peníze přátelům bez potřeby znát jejich číslo účtu.

Indická banka chce oslovit zejména mladé lidi, kteří přes sociální síť komunikují. Facebooková aplikace nazvaná Pockets nabízí také služby, které lidem umožňují rozdělování a sledování skupinových výdajů, dobíjení kreditu i během telefonování nebo například rezervování lístků do kina. Nejvíce průlomové je posílání peněz, na které není potřeba znát čísla účtu přátel a dokonce ani jejich banku.

„Icici Bank byla vždy v popředí technologických inovací v bankovnictví. Se spuštěním Pockets přinášíme nejkomplexnější bankovní aplikaci na Facebooku. Ta mladým zákazníkům, kteří na této sociální síti tráví mnoho času, umožňuje provádět širokou sadu transakcí, aniž by museli odejít z jejich stránek,“ řekl o spuštění Chanda Kochhar, generální ředitel Icici.

Banka slibuje jednoduché uživatelské prostředí, o kterém svědčí také registrace, ke které je nutné mít kromě účtu na Facebooku jenom debetní kartu a znát její PIN. Po zadání kódu z ověřovací SMS mohou zákazníci aplikaci užívat neomezeně. Pro větší zabezpečení může být karta registrovaná jen jednou.

Autor: bre
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!