Internetový gigant Google se údajně zajímá o koupi Twitteru | E15.cz

Internetový gigant Google se údajně zajímá o koupi Twitteru

Twitter,
Twitter,
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Anthony Quintano via Flickr

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Twitter je znovu v centru pozornosti. Opět se totiž objevily spekulace, že populární a zároveň stále ztrátovou sociální síť chce převzít internetový gigant Google. Akcie Twitteru reagovaly na zprávu serveru Briefing.com růstem o téměř pět procent.

Zdroje serveru tvrdí, že Twitter kontaktovaly se „seriózně“ projeveným zájmem o koupi dvě nejmenované společnosti a jednou z nich je údajně Google. Twitter si prý kvůli tomu najal poradce z banky Goldman Sachs.

Twitter má tržní hodnotu asi 34 miliard dolarů (asi 857 miliard korun) a úterní vzestup jeho kapitalizaci zvýšil o více než 1,5 miliardy dolarů. Firma, jejímž prostřednictvím lidé mohou zveřejňovat krátké vzkazy, má nyní 288 milionů aktivních uživatelů. Vznikla v roce 2006 a předloni vstoupila na newyorskou akciovou burzu.

Google ztrácí v oblasti sociálních sítí

Google spustil vlastní sociální síť Google+ už v roce 2011, stále však zaostává za sítí Facebook a koupě Twitteru by mu umožnila průlom. Google má v hotovostních rezervách připraveno asi 60 miliard dolarů.

„Google v sociálních sítích prohrává na celé čáře. Kdo dnes používá Google+? To je mrtvý projekt,“ komentoval analytik Dan Niles z Alphaone Capital na webu USAToday.com. „Pokud jste Google a hledáte cestu, jak oživit růst, Twitter je samozřejmě něco, po čem byste se měli poohlížet,“ dodal Niles.

Dohady o zájmu Googlu o Twitter kolují na trzích periodicky už několik let a investiční magazín Barron's radí brát takové zprávy s velkou rezervou. Manažeři obou společností spolu údajně jednali už v letech 2009 a 2011.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video