K volejbalu stačí jen tenisky a nákolenky | E15.cz

K volejbalu stačí jen tenisky a nákolenky

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sedmička pokračuje v seriálu sport pro děti. Jako čtvrtý v pořadí představí volejbal.

Volejbal je míčový sport oblíbený především mezi ženami a dívkami. Frýdecko-místeckými mládežnickými volejbalovými celky prošlo mnoho hráček, které to dotáhly až do nejvyšší soutěže. Proto si TJ Sokol Frýdek-Místek stále zakládá na práci s mladými volejbalistkami. „Nejmladší je přípravka. Jsou to dívky třetích, čtvrtých a pátých tříd. Trénují dvakrát týdně hodinu a půl. Tréninky jsou zaměřené na všestrannost. Navíc jednou týdně chodí regenerovat na bazén,“ uvádí trenér přípravky Petr Vrba.

Od pátých tříd soutěže

Dívky pátých tříd už mají možnost vyzkoušet si, jaké to je nastoupit v soutěžních zápasech. „Vždycky začátkem jara je přihlašujeme do krajského přeboru. Nejde nám o výsledky, ale o to, ať nasbírají první zkušenosti,“ vysvětluje vedoucí trenér mládežnických celků Pavel Kožuch.
Na rozdíl od hokeje nebo tenisu je volejbal výrazně levnější. „Hráčka potřebuje jen kvalitní tenisky a nákolenky. Navíc v osmých a devátých třídách už nejlepší volejbalistky tyto potřeby fasují,“ upozorňuje Kožuch. Frýdecko-místecký volejbalový oddíl spolupracuje s Jedenáctou základní školou, na které má sportovní třídy. „Děvčata hrají volejbal, chlapci házenou. Mívají pět hodin tělocviku týdně. V nich se kromě volejbalu zaměřují i na gymnastiku nebo atletiku,“ komentuje Kožuch.

Sport pro vysoké

Volejbal je vhodný především pro dívky vyššího vzrůstu. „Mnoho lidí jej považuje za rekreační sport. Pokud jej však někdo chce dělat vrcholově, měl by dobře zvážit, jestli na něj má vhodné parametry,“ míní doktorka Romana Chrostková.
Rodiče si spolupráci s trenéry pochvalují. „Trenér Vrba je perfektní. Je na holky přísný, ale bez toho to nejde. Navíc, když jsou zrovna v pubertě. Dcera začala hrát v páté třídě, od šesté je ve sportovní třídě,“ říká matka jedné z mladých hráček Hana Pilátová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video