Kde sídlí český konkurent Googlu? Podívejte se na kanceláře Seznamu | E15.cz

Kde sídlí český konkurent Googlu? Podívejte se na kanceláře Seznamu

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Seznam.cz díky inovacím v reklamě ohlásil rekordní hospodářské výsledky. Firma loni zvýšila tržby o 7,5 procenta na 3,13 miliardy korun. Zisk před zdaněním se poprvé přehoupl přes miliardu, konkrétně na 1,14 miliardy. Podívejte se, jak vypadají kanceláře přední tuzemské internetové společnosti.

Tuzemská portálová jednička se přestěhovala do sedmipodlažní budovy Palác Křižík 2 na Radlické v roce 2012. Nová budova byla od začátku určena zejména pro technické pracovníky, vývojáře, školící pracovníky, marketing a vedení společnosti.

„Při tomto stěhování společnosti Seznam.cz jsme dosáhli hned dvou našich historických nej: Stěhoval se největší počet zaměstnanců (500) na nejkratší vzdálenost,“ poznamenal v roce 2012 Vlastimil Pečínka, technický ředitel, který měl finální stěhování na starost.

Seznam loni rychle rostl

Růst tržeb Seznamu byly zhruba dvakrát rychlejší než v roce 2013. Více než 40 procenty se na tržbách podílel reklamní systém Sklik, třetinový podíl mají příjmy z display reklamy, kam se počítají i video a mobilní reklamní formáty na službách jako jsou Novinky.cz, Super.cz nebo Stream.cz. Zbývajících zhruba 20 procent příjmů tvoří inzerce na oborových serverech Sreality.cz, Sauto.cz, Zboží.cz a z katalogového serveru Firmy.cz.

Majoritu 70 procent Seznamu.cz vlastní jeho zakladatel Ivo Lukačovič. Seznam má z tuzemských provozovatelů webů nejvyšší návštěvnost internetových stránek, která se v březnu pohybovala kolem 6,9 milionu uživatelů. Podle dostupných informací má i nejvyšší tržby.

Podívejte se také:

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video