Internetový dravec Amazon se usídlil v pražských Dejvicích. Podívejte se na jeho kanceláře | E15.cz

Internetový dravec Amazon se usídlil v pražských Dejvicích. Podívejte se na jeho kanceláře

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Internetový obchod Amazon má v Praze nové kanceláře. Za své sídlo si americká společnost vybrala budovu Blox v Dejvicích. Moderní design s industriálními prvky inspirovanými českým kubismem a atmosférou Prahy navrhlo londýnské studio Interior Architects.

Dejvické kanceláře Amazonu patří mezi největší pronájmy v zemi - poskytují 513 pracovních míst na ploše o rozloze 5 800 metrů čtverečních. Celý prostor se skládá s 36 víceúčelových prostorů, a to včetně relaxačních zón a kaváren.

„Projekt amerického internetového giganta se stal jednoznačně milníkem v našem podnikání – kromě toho, že jde o největší zakázku v historii cre8, tak jsme měli možnost pracovat na jednom z aktuálně nejrozsáhlejších projektů v zemi, což s sebou přineslo neocenitelné zkušenosti,“ komentoval Jan Bastař, spolumajitel firmy cre8, která se na kancelářských prostorách Amazonu podílal.

Amazon svou činnost na internetu zahájil v červenci 1995 a nyní zaměstnává po celém světě 97 tisíc lidí. V září 2014 zahájil stavbu skladu v Dobrovízi u Prahy Práci v něm má najít až 2000 stálých zaměstnanců a do tří let od otevření i dalších 3000 sezonních pracovníků.

Podívejte se také:

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video