Nový šéf Škody Auto: Lidé mohou sázet na manažery koncernu | E15.cz

Kdo bude nový šéf Škody? Lidé mohou sázet na manažery koncernu i na bývalého vícepremiéra

Michal Kalina

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Z funkce předsedy představenstva Škody Auto odchází koncem července po pěti letech Bernhard Maier. Favoritem na nového šéfa je podle bookmakerů Fortuny Thomas Schäfer, který dosud řídil aktivity mateřského Volkswagenu v subsaharské Afirce a Jihoafrické republice. V závěsu za ním jsou další manažeři koncernu. Z Čechů má mít největší šanci bývalý místopředseda vlády Martin Jahn, který již ve Škodě působil.

„Škodovka je klíčovým podnikem českého průmyslu, pod vedením Maiera udělala ohromný pokrok a bude zajímavé sledovat, jakým způsobem se do vývoje značky i produktové skladby propíše nový šéf,“ uvedl Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny. „Jahna by nepochybně v Boleslavi přivítali s otevřenou náručí, koncernové zvyklosti ale hovoří jinak a nejvíce indicií ukazuje na Schäfera,“ dodal.

Mnohem větší šance než bývalý politik mají podle sázkařů vedle Schäfera (kurz 1,2:1) například Michael Oeljeklaus (kurz 5,5:1), člen představenstva Škody pro výrobu a logistiku, nebo Christian Strube (kurz 6:1), který má v Mladé Boleslavi na starost vývoj.

Z Čechů se kromě Jahna (kurz 10:1) v nabídce bookmakerů objevil také Vladimír Vošický (kurz 300:1), jenž léta vedl české zastoupení automobilky Hyundai. Vošický, který nyní řídí jednu z firem holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, na sebe upoutal pozornost agresivní kampaní právě vůči Škodě i tvrdým jednáním s prodejci Hyundai.

Poslední příčky obsadili spíše pro pobavení známý sázkař a hráč pokeru Lubor Dědič a ředitel strategie a rozvoje konkurenčního Tipsportu Zdeněk Brázdil. Sázkové kanceláře tyto takzvané společenské sázky vypisují v poslední době stále častěji. Dá se sázet na široké spektrum příležitostí od voleb po vítěze soutěží v pojídání knedlíků. 

Na koho lze vsadit a s jakým kurzem

Thomas Schaefer 1,2

Michael Oeljeklaus 5,5

Christian Strube 6

Karsten Schnake 6,5

Alain Favey 7,5

Martin Jahn 10

Vladimír Vošický 300

Lubor Dědič 750

Zdeněk Brázdil 3000

(Pramen Fortuna)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video