Kellnerová má hvězdného koně za čtvrt miliardy, nejbohatší Čech přeplatil i Billa Gatese | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Kellnerová má hvězdného koně za čtvrt miliardy, nejbohatší Čech přeplatil i Billa Gatese

Kellnerová má hvězdného koně za čtvrt miliardy, nejbohatší Čech přeplatil i Billa Gatese
Anna Kellnerová
• 
ZDROJ: CET/Josef Malinovský

mst

Otec české parkurové hvězdy Anny Kellnerové udělal další krok k tomu, aby svou dceru ještě více přiblížil světové parkurové elitě a vysněné účasti na olympijských hrách v Tokiu. Koupil totiž zkušenou klisnu „Catch Me if You Can“, která startovala například i na Světových jezdeckých hrách v americkém Tryonu.

Podle informací serveru iHned zaplatil Kellner za klisnu asi 250 milionů korun. Přeplatil tak i dvousetmilionovou nabídku zakladatele Microsoftu a jednoho z nejbohatších lidí světa Billa Gatese, jehož dcera je též úspěšnou parkurovou jezdkyní.

Kellner klisnu koupil od podnikatele Paula Schockemöhleho, který je jedním z nejúspěšnějších chovatelů a trenérů sportovních koní v Německu. V jeho chovu působí například i hvězdný hřebec Moorlands Totilas, který byl jedním z nejlepších drezurních koní na světě.

Skupina PPF zaplatila za Cytune Pharma 722 milionů

Klisna „Catch Me if You Can“ byla doposud nejúspěšnějším koněm Němky Laury Klaphakeové. Společně dosáhly například na třetí místo v soutěži národních týmů na letošních Světových jezdeckých hrách, které se konaly v americkém Tryonu. Minulý týden klisna absolvovala čistě obě kola poháru národů v Cáchách.

Prague Playoffs 2019: vše o akci světové parkurové elity v 02 areně >>>

Dcera nejbohatšího Čecha Anna Kellnerová je úspěšnou parkurovou jezdkyní. Pravidelně se účastní světového seriálu závodů Global Champions League, který v prosinci vyvrcholí v pražské O2 aréně závodem Global Playoffs.

Klisna Catch Me if You Can s Laurou Klapohakeovou: 

Kellnerova nadace rozdělí mezi studenty miliony korun

 

Autor: mst
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!