Kellnerova nadace rozdělí mezi studenty miliony korun | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Kellnerova nadace rozdělí mezi studenty miliony korun

Kellnerova nadace rozdělí mezi studenty miliony korun
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

fry

Nadace manželů Renáty a Petra Kellnerových podpoří v tomto akademickém roce celkem 59 českých studentů vysokých škol a univerzit. The Kellner Family Foundation to uvedla v tiskové zprávě. Letos mezi studenty rozdělí skoro deset milionů korun.

Největší počet stipendistů studuje ve Velké Británii, a to 39. Jedenáct podporovaných posluchačů studuje v tuzemsku  Zbytek pak navštěvuje vysoké školy a univerzity ve Spojených státech, Švédsku, Japonsku, Rakousku, Nizozemí nebo v Číně. Z 59 stipendistů je v aktuálním akademickém roce 15 nově zařazených. 

„Nově podpoření studenti se věnují různým oborům. Od sólového zpěvu přes medicinální chemii a přírodní vědy až po hospodářskou politiku, právo či vývoj počítačových her,“ popsala zaměření podpořených studentů Hana Halfarová, která vede projekty Univerzity a Open Gate v Nadaci The Kellner Family Foundation.

„To, co všechny vybrané stipendisty spojuje, je kromě vynikajících studijních výsledků a pestrých mimoškolních aktivit velká vnitřní motivace, zapálení pro vybraný obor a vytrvalost,“ upřesňuje Halfarová kritéria, dle nichž letos vybrala komise 15 nově podpořených studentů. Ve studiu pokračuje také 44 studentů, kteří studují ve vyšších ročnících vysokých škol a které nadace podporuje dlouhodobě. 

Škoda Auto rozjíždí službu na sdílení aut mezi studenty, musí ale vyřešit parkování

Nejčastěji studované obory studentů, kteří získají stipendium od nadace manželů Kellnerových, jsou lékařské vědy s přesahem do chemie, biochemie a dalších biotechnologických oborů. Následují studenti technických a IT oborů. Na třetí pozici se nacházejí humanitní a společenské vědy v čele s cizími jazyky. 

Organizace The Kellner Family Foundation finančně podporuje studenty devět let. Během té doby obdrželo finanční obnos celkem 164 studentů.

Správná volba vzdělání je čím dál složitější. S touto hádankou pomůže magazín E15 Premium. Objednávejte zde >>>
Magazín E15 Premium Jak vychovat úspěšné dítě

Autor: fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!