Kino Petra Bezruče chátrá. Co s ním? | E15.cz

Kino Petra Bezruče chátrá. Co s ním?

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zbourat, opravit nebo prodat? Vedení města stále nerozhodlo, co udělá s kinem Petra Bezruče.

Filmový sál v kině Petra Bezruče pojme až šest set lidí. Přesto se v něm už skoro nepromítá. Více než čtyřicet let stará budova je v katastrofálním stavu a za celou dobu její existence do ní vedení města
příliš neinvestovalo. Pokud by ji nyní chtělo nechat opravit, zaplatilo by za to několik milionů korun. Zastupitelé rozhodnutí o osudu kina odložili. „Dohodli jsme se, že do konce volebního období rozhodovat nebudeme,“ řekl náměstek primátorky Petr Cvik.
Budoucnost kina je tedy nejistá a budova dále chátrá. „Zvenku kino vypadá pořád stejně, ale uvnitř už je zastaralá elektroinstalace, okna špatně těsní a budova se celkově těžce vytápí,“ vypočítal největší nedostatky Zdeněk Stolař, ředitel Národního domu, který kino Petra Bezruče provozuje.

Nábytek, oblečení i dětský koutek

Místecké kino Petra Bezruče bylo jedním z prvních biografů ve městě. Zájem o něj postupem let opadl a lidé raději chodí do nového, modernějšího, i když menšího kina Vlast.
„Snažíme se budovu maximálně využít. Děláme hromadná představení pro školy, uspořádali jsme zde i pěveckou soutěž Talent nebo folklórní festival. Koncerty tady měli i Jaromír Nohavica nebo Lucie
Bílá. Náklady na provoz pokrývají hlavně nájemci,“ řekl Stolař.
V budově jsou prodejny nábytku a oblečení, v prvním patře pak dětský koutek. Po volbách by tedy nové zastupitelstvo mělo rozhodnout, co s kinem bude. Architekt Osvald Labaj věří, že bude stále
sloužit kultuře. „Viděl bych tu nějakou pěknou knihovnu. A špatný by nemusel být třeba ani divadelní sál,“ řekl architekt Labaj.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.