Kolínek touží vidět Opavu v první lize

Opavští fotbalisté ve třetí lize ještě neprohráli. Podle dlouholeté opory týmu Jaroslava Kolínka ale žádný zápas lehký nebyl.

Velký šok a zklamání v kabinách, ale i na tribunách Slezského FC Opava z konce minulé sezony vystřídala bojovnost, a především třináct vítězných zápasů v řadě. Kádr Josefa Mazury po pádu do třetí ligy drží při sobě a hráči si nepřipouštějí, že by neměli postoupit zpět do vyšší soutěže.
„Po posledním zápase před sestupem byl měsíc takové nejistoty, která se začátkem přípravy změnila v jasný cíl, a to okamžitý návrat do druhé ligy. Příchod nového trenéra a hráčů, jako je Lumír Sedláček a další, nám výrazně pomohl,“ říká nejzkušenější hráč týmu Jaroslav Kolínek. Práce Josefa Mazury na postu hlavního kouče byla podle všeho správným lékem pro domácí fotbal. „Je na něm vidět, že má obrovské zkušenosti. Trénoval ligu a má svůj styl, který nemění. Vyžaduje vždy maximální nasazení a žádný hráč nesmí nic podcenit. My hráči tu jsme od toho, abychom plnili vše, co od nás vyžaduje, a třináct výher v řadě dokazuje, že je to správná cesta,“ pokračuje Kolínek.
I když Opava nastupuje do zápasů v roli favorita, od kterého se očekává zisk tří bodů, soupeři na hřištích Moravskoslezské fotbalové ligy dokážou překvapit.

Divoké utkání se Slavičínem

„Svou kvalitu rozhodně mají. Ačkoli jsme na prvním místě, žádný zápas pro nás nebyl jednoduchý nebo jednoznačný. Máme respekt ke každému soupeři a žádné podcenění nebo ztráta motivace nepřichází v úvahu,“ říká Kolínek, který by svůj klub rád viděl v první lize. „Fanoušci ve svém chorálu zpívají ,žlutá a modrá jsou naše barvy, do ligy září z Opavy,‘ a právě v nejvyšší soutěži bych rád domácí fotbal viděl,“ dodává Kolínek. Třicet bodů dělilo před posledním odehraným utkáním Slezany a poslední Slavičín, na jehož hřišti sice hosté utrhli tři body za výsledek 0:2, o jednoznačné utkání ale opět nešlo. „Soupeř se potřebuje z posledního místa zvednout, určitě pracovaly nervy a zápas byl z jeho strany hodně divoký,“ uvádí Kolínek k utkání, kde padlo sedm žlutých a čtyři červené karty. Nejprve šel ze hřiště domácí Fábry a v sedmdesáté minutě po strkanici v pokutovém území domácích se červené rozdávaly zase. Tentokrát šel do kabin hostující Klesnil a domácí kapitán Švach. Z předčasných odchodů ze hřiště to ale nebylo všechno. Deset minut před závěrečným hvizdem domácí Lyšáček fauloval Partyše a šel do sprch. „Slavičín nás chtěl asi zastrašit, a proto vsadil na tvrdou hru. Doplatil na to Klesnil, který nervy neudržel v klidu,“ uzavírá kouč Josef Mazura. V sobotu se na domácím hřišti postaví opavský tým proti Zábřehu, který okupuje sedmé místo v tabulce.