Cenu Sdružení amerických režisérů získal režisér filmu The Artist | E15.cz

Cenu Sdružení amerických režisérů získal režisér filmu The Artist

Michel Hazanavicius
Michel Hazanavicius
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzský režisér Michel Hazanavicius, který natočil téměř němý snímek The Artist, získal cenu Sdružení amerických režisérů (Directors Guild of America, DGA), která se v noci na dnešek udělovala v americkém Los Angeles.

Informovala o tom agentura Reuters, podle níž tak před únorovým udílením Oscarů dále upevnil pozici svého snímku o němé hvězdě, jejíž kariéra se hroutí spolu s tím, jak mluvený film dobývá Hollywood. The Artist je v oscarovém klání s deseti nominacemi považován za jednoho z hlavních favoritů.

„Tohle je pro mě opravdu dojemné a působivé,“ řekl Hazanavicius po převzetí ceny. „Je to asi největší uznání, v jaké jsem mohl doufat.“

DGA, které zastupuje americké tvůrce filmových a televizních děl, jsou považovány za jeden z nejpřesnějších ukazatelů oprávněnosti nadějí jednotlivých filmů na zisk nejvýznamnějšího hollywoodského ocenění - Oscara. Od roku 1948, kdy tato režisérská organizace začala své ceny udělovat, připadl až na šest výjimek režisérský Oscar právě vítězi soutěže DGA. A nezřídka také snímek režiséra oceněného DGA získal Oscara za nejlepší film.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video