Deep Purple představí v květnu v Praze nové album inFinite | E15.cz

Deep Purple představí v květnu v Praze nové album inFinite

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Britská skupina Deep Purple, která byla letos uvedena do Rokenrolové síně slávy, vystoupí 22. května 2017 v pražské O2 areně. Jedna z nejzásadnějších rockových kapel všech dob v rámci turné inFinite Long Goodbye Tour podpoří svoji novou nahrávku inFinite, která vyjde na začátku roku 2017.

V poslední sestavě Deep Purple od roku 2002 figurují zpěvák Ian Gillan, klávesista Don Airey, baskytarista Roger Glover, kytarista Steve Morse a bubeník Ian Paice, poslední ze zakládajících členů kapely. Celkem jde o již osmou sestavu v historii populárních 'Párplů'.

V České republice, kde mají množství fanoušků, vystupují Deep Purple často. Naposledy se představili loni v říjnu v Ostravě a Plzni. Na koncertech představili skladby ze své novinky Now what?! i největší hity ze své dlouholeté kariéry.

Skupina Deep Purple začínala kariéru na sklonku 60. let minulého století a největší úspěchy sklízela v 70. letech. Debutové album Shades of Deep Purple, na němž se ještě podílel zpěvák Rod Evans, vyšlo v září 1968.

Spolu s Led Zeppelin nebo Black Sabbath jsou považováni za průkopníky tvrdého rocku. Jejich hity Smoke On The Water či Child In Time se řadí ke klasice rockové historie. Ve skupině se vystřídalo mnoho slavných instrumentalistů a zpěváků. V její tvorbě se spojuje klasická hudba, jejímž propagátorem byl zejména klávesista Jon Lord, a hardrockové motivy, které prosazoval kytarista Ritchie Blackmore.

Deep Purple v 70. letech patřili mezi nejlepší rockové skupiny a z tohoto období také pocházejí jejich nejlepší desky In Rock, Machine Head a Made in Japan a nejúspěšnější koncertní vystoupení.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video