Dr. House skončil. Sedl na motorku a odjel za západem slunce | E15.cz

Dr. House skončil. Sedl na motorku a odjel za západem slunce

Dr. House (Hugh Laurie)
Dr. House (Hugh Laurie)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Americká televize Fox v pondělí odvysílala poslední díl oblíbeného seriálu z lékařského prostředí Dr. House. Závěr seriálu nabídl divákům hořkosladký konec osm let trvajícího příběhu s pohřbem, oslavou přátelství i odjezdem hlavního hrdiny na motocyklu po silnici k zapadajícímu slunci.

Seriál s britským hercem Hughem Lauriem v roli svárlivého, nicméně brilantního doktora Gregoryho House, se na obrazovkách objevil poprvé v roce 2004 a celkem má za sebou 177 epizod. Poslednímu dílu předcházela hodinová retrospektiva s rozhovory s tvůrci, záběry z natáčení a poctami od fanoušků. Tvůrce seriálu David Shore vzpomínal, že House a jeho přítele, onkologa Jamese Wilsona inspirovaly postavy Sherlocka Holmese a doktora Watsona.

Plný reminiscencí byl i závěrečný díl nazvaný Everybody Dies (Všichni zemřou), v němž se House pomýšlející na sebevraždu ocitne v hořícím domě, halucinuje a před očima se mu vracejí postavy, které se objevovaly v seriálu v předcházejících letech. House se nakonec rozhodne, že ještě bude žít a z hořícího domu se vypotácí. Předstírá ale, že zahynul, takže se může vyhnout vězení i další lékařské praxi. Zatímco jeho kolegové se sejdou k jeho pohřbu, House jde za umírajícím Wilsonem a společně odjíždějí na motorce do západu slunce.

Dr. House Autor: Profimedia.cz
Dr. House v podání Hugha Laurieho

Americká sledovanost klesala, dřív House sledovalo 20 milionů diváků

Dr. House patřil v letech 2005 až 2008 mezi deset nejlépe hodnocených amerických televizních seriálů a objevil se na obrazovkách v 66 dalších zemích včetně České republiky. Americká sledovanost ale v posledních dvou letech klesala na zhruba polovinu z původních 20 milionů diváků, kteří si program pravidelně zapínali.

Seriál byl čtyřikrát nominován na cenu Emmy, ale ani jednou ji nezískal. Lauriemu jeho role vynesla dva Zlaté glóby a dvě ceny amerického hereckého svazu Screen Actors Guild (SAG).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.