Filmový festival Karlovy Vary: Křišťálový globus dostane herečka Moore | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Křišťálový glóbus ve Varech dostane herečka Julianne Moore

ČTK

Křišťálový glóbus na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech převezme americká herečka a držitelka Oscara a Zlatého glóbu Julianne Moore. Uvedl to prezident festivalu Jiří Bartoška. Mooreová na festivalu uvede film svého manžela, režiséra Barta Freundlicha Po svatbě. Křišťálový glóbus letos na festivalu dostane také americká herečka Patricia Clarkson známá v poslední době především ze seriálu Ostré předměty. Na festival se také vrátí herec Casey Affleck.

Moore hrála po boku Anthonyho Hopkinse v thrilleru Hannibal. Paleontoložku Sarah Hardingovou ztvárnila ve Ztraceném světu: Jurský park. Objevila se také ve filmech Hodiny, Next, či Děcka jsou v pohodě. Za postavu Alice Howlandové ve snímku Pořád jsem to já získala Oscara, Zlatý Glóbus i Cenu BAFTA za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Zlatý glóbus již předtím obdržela za film Prostřihy a televizní drama Prezidentské volby.

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se uskuteční od 28. června do 6. července. Již dříve pořadatelé oznámili, že Cenu prezidenta karlovarského festivalu dostane kameraman Vladimír Smutný.

Lidi zapomínají, že herectví je o předstírání, říká rumunská herečka usazená v Německu

V hlavní soutěži letos není žádný film českého režiséra. Českou stopou v hlavní soutěži je slovensko-české drama Budiž světlo Marko Škopa a české filmy jsou v dalších soutěžích. Sekce Na východ od Západu představí debut absolventa FAMU Michala Hogenauera Tiché doteky s Eliškou Křenkovou v hlavní roli Au pair vystavené manipulaci v rodině, v níž pracuje. Dokumentární soutěž uvede novinku Martina Marečka, jíž je komorní road movie otce a syna Dálava.

Ve znělce festivalu se objeví herečka Jiřina Bohdalová a přehlídka uvede digitálně zrestaurovaný film ze zlatého fondu české kinematografie, snímek Juraje Herze Spalovač mrtvol.

Program filmového festivalu Karlovy Vary: dramata, komedie, horory, vybere si každý. Více zde >>>

Karlovarský filmový festival nabídne divákům dvě stovky filmů i oscarové hvězdy. Více zde >>>

Novinky na Votvíráku: Na co se letos můžete těšit?
Koonsovu sochu vydražila síň Christie's za víc než dvě miliardy. Prohlédněte si rekordní dílo

Hlavní hvězda Varů Julianne Mooreová je v Česku. Přiletěla tryskáčem miliardáře Komárka. Více zde >>>

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!