Nohavica dvakrát vystoupí v O2 areně - s filharmonií i jen s heligonkou | E15.cz

Nohavica dvakrát vystoupí v O2 areně - s filharmonií i jen s heligonkou

Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
• 

ČTK

Dva rozdílné koncerty připravuje v pražské O2 areně na 23. a 24. října ostravský písničkář Jaromír Nohavica. Na prvním se představí s Janáčkovou filharmonií Ostrava a následující den ve své tradiční podobě s kytarou a heligonkou, kdy ho doprovodí polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Předprodej vstupenek v cenách od 490 korun bude zahájen 9. dubna. Zza pořadatele o tom informoval Jaroslav Svoboda.

„Nohavica je první tuzemský interpret, který v pražské O2 areně vystoupí na dvou koncertech,“ uvedl Svoboda. Takzvané „dvojáky“, které se dělají v případě mimořádného zájmu o koncerty, jsou také vzhledem k vytíženosti interpretů v O2 areně vzácností. V minulosti zde dva dny po sobě vystoupili například Madonna nebo Roger Waters.

Na koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče bude 23. října O2 arena upravena pouze k sezení. Spojení s těmito filharmoniky si Nohavica vyzkoušel za nadšeného ohlasu publika loni v ostravském Gongu. O den později vystoupí Nohavica se svým sólovým, více než dvouhodinovým koncertním programem, s polským muzikantem Kuśmierskim. Plocha O2 areny bude tentokrát otevřená na stání.

Pořadatelé očekávají o Nohavicův koncert velký zájem. Když loni vystoupil na 20. ročníku festivalu Benátská noc v libereckém areálu Vesec, do areálu dorazilo 19 tisíc lidí. V roce 2009 zase třikrát po sobě zcela zaplnil pražskou Lucernu, rok předtím poprvé v historii ostravských Colours of Ostrava vyprodal festival. Také jeho alba patří mezi dlouhodobě nejprodávanější na tuzemském trhu. Nejprodávanějším albem roku 2012 se stala jeho nahrávka Tak mě tu máš, které prodal 37 934 kusů v době, kdy se v Česku dává domácím interpretům zlatá deska za 3000 prodaných kusů a platinová za 6000 kusů.

Nohavica se před dvěma lety jako první český písničkář v historii stal nositelem prestižní hudební ceny Premio Tenco. Cenu, která se každoročně uděluje v rámci Festivalu autorských písní, převzal ve vyprodaném Teatro Ariston v italském San Remu. Zařadil se tak k takovým osobnostem písničkářského světa, jako jsou Leonard Cohen, Donovan, Jacques Brel, Bulat Okudžava či Vladimir Vysockij, kteří stejnou cenu dostali v minulosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.