Premiéra: V Praze zahraje PJ Harvey | E15.cz

Premiéra: V Praze zahraje PJ Harvey

PJ Harvey
PJ Harvey
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve Velkém sále pražské Lucerny 27. října vystoupí britská zpěvačka a skladatelka PJ Harvey. Na svém prvním vystoupení v České republice představí své letošní album Let England Shake. Vstupenky ke stání budou v prodeji od 8. srpna v síti Ticketpro za 1190 korun.

„PJ Harvey patří k nejvlivnějším a nejdůležitějším osobnostem současné rockové hudby. Za své desky a koncerty, ve kterých využívá téměř kabaretní a divadelní prvky, sklízí neutuchající přízeň kritiků a diváků na pravidelně vyprodaných vystoupeních,“ uvedl za pořádající agenturu Charm Music Jiří Sedlák.

Jednačtyřicetiletá Polly Jean Harvey je známá svými provokativními texty, které se často týkají lásky, víry, války i sexu. Je držitelkou Mercury Prize, sedmi nominací na Brit Awards a pěti nominaci na Grammy. Časopis Rolling Stone ji v roce 1992 jmenoval nejlepším novým umělcem a nejlepší písničkářkou, v roce 1995 umělcem roku a dvě z jejích alb zařadil do žebříčku nejlepších desek všech dob.

Spolupracovala s mnoha výraznými hudebními osobnostmi, jako jsou Nick Cave, Thom Yorke, Björk, John Parish, Tricky, Josh Homme, Pascal Comelade nebo Mark Lanegan.

Na desce Let England Shake, kterou nahrála v kostele z 19. století, se vydala od osobního vyznání směrem k politickému vyjádření a k tématu války. Svoji pozornost obrátila k historii koloniální Velké Británie.

PJ Harvey se kromě hudby věnuje i malování, kreslení a sochaření, píše poezii i prózu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.