Rolling Stones stále hrát umí, jejich poslednímu albu ale chybí vlastní tvorba | E15.cz

Rolling Stones stále hrát umí, jejich poslednímu albu ale chybí vlastní tvorba

Karel Pučelík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Většině členů slavných Rolling Stones je už dost přes sedmdesát let. To jim ale v produkování úspěšných alb nebrání, k skládání vlastních skladeb se příliš nemají.

Britští Rolling Stones nevydali studiové album od roku 2005, kdy vyšla deska nazvaná The Bigger Bang. Kapela v poslední době o sobě ale dává dost znát. Frontman Mick Jagger připravil společně s oscarovým režisérem Scorsesem hudební seriál Vinyl, který ukazuje strastiplný život krachujícího producenta. Na podzim zahráli v klasické sestavě na Kubě, kde je přivítaly tisíce lidí.

Na konci loňského roku také připravili a vydali nové album Blue and Lonesome. Obdivovatelé původních skladeb Rolling Stones budou ale nejspíš zklamáni. Nové album se skládá z cover verzí starších hitů interpretů, zejména Howlin' Wolfa nebo Little Waltera.

Mick Jagger za celou dobu nahrávání, které trvalo pouhé tři dny, ani nevzal kytaru do ruky. Ve vedlejší místnosti ale naštěstí nahrával své album legendární Eric Clapton, který se ve dvou písní kytary ujal. Jagger se tak mohl věnovat pouze vokálům a harmonice.

Album působí jako z doby začátků kapely, laděné je ale i žánru blues, jak tvrdí kytarista Keith Richards.Nová deska obsahuje 12 skladeb, nejvýrazněji působí trojice „Just You Fool“, „Ride ´Em on Down“ a „Hate to See You Go“. K posledním dvěma jmenovaným byly natočeny i videoklipy.  

Album jistě srdce fanouška Rolling Stones potěší, jistě by si ale radši poslechl skladby napsané přímo členy kapely. Zvláště po jejich jedenáctileté nahrávací pauze. Blue and Lonesome bude určitě úspěšné, hity podobné Satisfaction nebo Paint it Black na něm ale nenajdete, kultovním se zřejmě nestane.  

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video