Vychází cenami ověnčený román Atlas mraků | E15.cz

Vychází cenami ověnčený román Atlas mraků

Kniha Atlas mraků
Kniha Atlas mraků
• 

sul

Nakladatelství Mladá fronta připravilo na dnešek premiéru nového vydání proslulého románu Davida Mitchella Atlas mraků. Román se stal předlohou pro letošní snímek tvůrců série Matrix, sourozenců Lany a Andyho Wachowských, a Toma Tykwera. Mitchell knihu s velmi netradiční formální stavbou představil v roce 2004.

Kniha Atlas mraků Autor:

Téhož roku za ni také získal spoustu ocenění a byl v užším finále na prestižní Man Booker Prize. Kritici na knize ocenili především Mitchellovu schopnost prolínat a různě prostupovat hned šest dějových linií. Autorka recenze v New York Times dokonce označila knihu a její formu za „dokonalé slovní puzzle“.

Mitchell vstoupil do literárního světa v roce 1999 románem Hybatelé. V současnosti má na kontě pětici románů, z nichž čtyři vyšly v českém překladu. Prozatím poslední uvedl na trh v roce 2010. Mladá fronra ji pod názvem 1000 podzimů Jakoba de Zoeta vydá na jaře příštího roku u příležitosti veletrhu Svět knihy.

Autor: sul

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.