Výstava World Press Photo se po dvou letech vrátí do Prahy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Výstava World Press Photo se po dvou letech vrátí do Prahy

ČTK

Snímky z aktuálního ročníku fotožurnalistické soutěže World PressPhoto se v červnu po dvouleté pauze znovu představí i v Praze. Sdělila to Anna Vacková ze společnosti Czech Photo, která pořádá tuzemskou obdobu mezinárodní soutěže. Vítězem 62. ročníku soutěže byl ve čtvrtek vyhlášen v Amsterdamu snímek plačící holčičky z Hondurasu zadržené s matkou na hranici s USA od fotografa Johna Moorea. Čech Michael Hanke skončil druhý ve sportovní kategorii se snímky boxerů vozíčkářů.

Výstava bude zahájena 5. června na Staroměstské radnici. Výstavu opět doplní Cena Prahy.

„World Press Photo je mezinárodně uznávaná organizace, která udává směr v žurnalistické fotografii. Její rolí je také, upozorňovat na celosvětové problémy, které se veřejnosti prostřednictvím fotografií snadno vstřebávají. Z těchto důvodů chceme znovu na tradici World Press Photo v Praze znovu navázat a informovat veřejnost,“ uvedla Veronika Souralová, ředitelka společnosti Czech Photo.

Fotografická soutěž World Press Photo byla založena v roce 1955 v Amsterdamu. Nadace World Press Photo každoročně pořádá největší a nejprestižnější mezinárodní soutěž s reportážní tématikou. V Praze se výstava poprvé uskutečnila v roce 1990 díky přispění tehdejšího primátora a fotografa Jaroslava Kořána.

Snímek orangutaní matky s umírajícím potomkem vyhrál soutěž o fotografii roku
Problémy dnešní doby. Podívejte se na snímky Czech Press Photo

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!