Známá dabérka Radka Přibyslavská představuje své hlavy | E15.cz

Známá dabérka Radka Přibyslavská představuje své hlavy

Michal Nosek

Hlas Radky Přibyslavské je známý snad každému filmovému či televiznímu divákovi. V českém znění jej herečka a režisérka za roky dabingové práce propůjčila desítkám postav. Dabovala například Nicole Kidman ve filmu Hodiny, či Sarah Paulson v American Horror Story.

Méně známé o ní je to, že stejně dobře jako hlas, ovládá i práci s paletou a štětcem. V pražském prostoru Carpe Diem nyní vystavuje svůj soubor portrétů nazvaný Hlavy. „Malováním trávím většinu svého volného času. Nejsem vázaná nutností obrazy prodávat, maluji si pro radost a těší mě, že žádostí o mou výstavu přibývá,“ říká autorka.

Ta se kresbě a malbě intenzivně věnuje od roku 2000. Nejprve tvořila kalendáře s dětskými motivy. Následovaly ilustrace do knížky Říkadla pro Viktorku a spolu se sestrou navrhly kompletní design pro bytový komplex Klokánku v Brně. Po čase se od tvorby pro nejmenší posunula k portrétům, které od roku 2016 vystavuje v rozličných galeriích od Karlových Varů po Dobříš.

Soubor Hlavy představuje barevně, kompozičně i výrazově zajímavou kolekci středněformátových akrylů, z nichž vyzařují emoce a energie.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!